Днями черничани відзначили 440-річчя свого села, основу якого складають родини на прізвище Шейгец і Демко.
Урочистості з нагоди уродин населеного пункту розпочали в урочищі «Гринчиха», де отець Ігор Юркевич відправив молебень до Богородиці, виголосив святкову патріотичну проповідь. А потім усі напилися життєдайної води, що зцілює зір.
На спеціально впорядкованому майдані біля символічної могили Борцям за волю України вже вирували емоції – дітлахи розважалися на атракціонах, на фестивалі фарб, а легкий димок скликав присутніх на смачний куліш від Миколаївської «Самооборони». Місцеві господині частували солодощами.
Привітали селян гості – голова Миколаївської райдержадміністрації Андрій Кос, голова Розвадівської об’єднаної територіальної громади Роман Сидор, а також староста Оксана Струк. Потім слово надали історику-краєзнавцю Івану Кахничу, який говорив про заснування, боротьбу за виживання, відновлення після знищення та про розвиток села, зазначивши серед іншого те, що хоча двадцять років тому урочисто відзначали 520-річчя Черниці, історичних документів, які б підтвердили цей вік, немає, а є перша згадка про село, про те, що жителі сплатили податок, від 1578 року. Попри це, є думки про заснування Черниці у 1245-му…
– «Помолодшала» Черниця аж на сотню років… – зауважив у вітальному слові депутат Львівської обласної ради Микола Седіло. – Адже двадцять років тому відзначено 520-річчя села, а сьогодні історики переконують, що Черниці – лише 440, тобто на сто літ менше! Тож бажаю і надалі почуватися бадьоро, молодіти, радіти життю і розвивати свій населений пункт.
Черничани письмово подякували Миколі Седілу за сприяння. Відзначено й уродженця села Мирона Кіндія (під час свята зі сцени згадували про те, що в 2007 році родина Романа Кіндія і сини Іван та Мирон на знак пошани святого місця «Гринчиха» власним коштом почали будувати каплицю, освячену 17 травня 2009 року). Грамоти вручено також великій групі людей різних професій і віку, дотичних не тільки до організації свята, а й розвитку Черниці загалом. Згадали і про померлих, котрі залишили по собі неоціненний духовний спадок: Василя Шимбру, Василя Городецького. Подякували захисникам східних теренів України, вшанували пам’ять загиблих борців за її волю й територіальну цілісність.
Повели черничан і гостей села розмаїтим українським шляхом мистецтва ансамбль «Пісочанка», дитячий ансамбль «Зірочки», вокальний ансамбль, танцювальний колектив Народного Дому Черниці, гурт черницької молоді з П.Герасимівим, хоровий колектив, яким керував Василь Городецький, дует у складі Роксолани та Ірини Шайгец, солістка І.Шайгец, Р.Шайгец, жіночий колектив під керівництвом Ганни Топчак, самодіяльний Народний колектив «Наддністрянка» Народного Дому Рудників, Народний аматорський ансамбль сім’ї Гриців НД Розвадова, парафіяльний хор Пісочни під керівництвом Христини Бабій, драматичний і танцювальний колективи Народного Дому села Верин, читці А.Кіндій, Х.Шейгец, ведучі програми, інші аматори, котрі запропонували увазі не тільки загальновідомі мистецькі твори, а й аматорські – про рідне село.
Далі селян розважали професійні співаки, увечері буда дискотека.
Староста Оксана Струк зазначає, що посильний внесок в організацію і проведення свята надали учасники художньої самодіяльності з директором НД Наталією Шимброю, художнім керівником НД Тетяною Болехан, депутати Галина Городицька та Василь Грещук, о. Ігор Юркевич, Ольга Кахнич, інші черницькі господині (смачними солодощами), Уляна та Ярослав Левицькі, Ольга Яремчук, співочі колективи, всі, хто допоміг упорядкувати територію (до та після святкування), Іван Коломієць (надав машину для сцени), спонсори, серед яких – Микола Седіло, місцеві підприємці, інші, а також всі інші люди, хто допоміг, щоб це свято вдалося!
…Тож щастя вам, люди добрі!
Леся Бардак
© 2020 Громада. Усі права захищено!