Громада - електронне видання
  • Головна
  • Влада
  • Культура
  • Медицина
  • Спорт
  • Суспільство
  • Контакти
  • Освіта
Немає результатів
Переглянути усі результати
Громада - електронне видання
  • Головна
  • Влада
  • Культура
  • Медицина
  • Спорт
  • Суспільство
  • Контакти
  • Освіта
Немає результатів
Переглянути усі результати
Громада - електронне видання
Немає результатів
Переглянути усі результати

Як розвантажити організм після свят?

hromada hromada
08.02.2022
в Суспільство
0
Як розвантажити організм після свят?
0
ПОШИРЕНЬ
15
ПЕРЕГЛЯДІВ
Поділитися на Facebook

Після Різдва і Нового року наш організм, зазвичай, має потребу в очищенні та відновленні. Адже практично увесь січень ми себе не обмежуємо у виборі їжі, святковий стіл переповнений різними важкими стравами, які ми їмо в нічний час. Крім того, не обходиться і без алкоголю. Тож, як правило, вже до кінця першого місяця нового року більшість із нас відчуває сонливість, втому, втрату енергії. І це, як твердять дієтологи, перша ознака того, що ваш організм потребує відновлення та перезавантаження. Як змусити тіло працювати із повною віддачею – розпитуємо фітнес-тренерку Ірину Дроздову.

– О, для нас усіх свята минають практично однаково, і ми, фітнес-тренери та дієтологи, повірте, також не виняток, – зізнається Ірина. – Олів’є, оселедець під шубою, пампушки, спартак, вино…., а далі все як в тумані. На вагах +, важкість у шлунку, удар по здоров’ю печінки, зниження імунітету, сонливість, роздратування, а отже і пригнічений настрій. Не потрібно панікувати та падати в депресію. Саме час дати відпочити травній системі й привести своє тіло в тонус.
Розвантажити організм після новорічних свят, без ризиків для здоров’я, можливо.
– Насамперед скажу, що не потрібно одразу впадати в крайнощі та сідати на сувору дієту чи голодування, – продовжує фітнес-тренерка. – Дієтологи та психологи стверджують, що строгі дієти типу «кефірна, білкова, гречана» – це якраз те, що змусить ваш організм активно запасати жир, відкладаючи його саме у тих місцях, звідки ви б хотіли його прибрати. Розвантажують не дієти, а збалансоване правильне харчування – корисне, смачне і здорове.

Необхідно пити багато води
– Саме вода необхідна для нормального функціонування організму, – продовжує Ірина Дроздова. – Вона сприяє покращенню травлення, дозволяє зменшити жирові накопичення і знизити вагу, бере активну участь в хімічних реакціях, що проходять в нашому тілі, доставляє живильні речовини в кожну клітину, виводить токсини й шкідливі речовини, сприяє пониженню кров’яного тиску, запобігає утворенню каміння в нирках, забезпечує еластичність шкіри й ще безліч переваг. Воду пийте в тій кількості, яка потрібна саме вам. Потреба у воді залежить від характеру живлення, трудової діяльності, стану здоров’я, віку, клімату й інших чинників. За нормами це – 30-40 мл на 1 кг ваги.

Згадуємо про овочі та фрукти
– Також необхідно включити у свій раціон більше овочів та фруктів, – стверджує Ірина. – Не можна забувати про каші, які містять рослинну клітковину, адже саме вона необхідна для підтримання нормальної мікрофлори кишківника і стимуляції її моторики. На додаток, клітковина виводить з організму накопичені токсини та дає відчуття ситості без додаткових калорій. Королева клітковини – капуста, причому всі її види, від звичайної білокачанної до броколі й кольрабі. Багато клітковини міститься у гарбузі, моркві, бобах, горосі, квасолі та сочевиці, а також у рисі, вівсі, гречці, макаронах з твердих сортів пшениці, хлібі з висівками, а також різноманітних горіхах і насінні.

Забуваємо про майонез. Згадаємо про оливкову олію
– Після різдвяних застіль, мабуть, рівень холестерину у вас у крові підскочив, тому зараз просто необхідно забути про майонез і згадати про легкі овочеві салати, заправлені оливковою олією, – продовжує Ірина Дроздова. – Окрім того, оливки допомагають нейтралізувати будь-які токсичні для організму речовини: недарма їх вважають ідеальним доповненням до алкогольних коктейлів. А оливкова олія містить величезну кількість ненасичених жирних кислот, які є такими необхідними для зниження рівня шкідливого холестерину у крові. Але все в межах норми.

Відмовляємося від соленого і копченого
– А ще від гострого, жирного і смаженого, шкідливих солодощів, свіжої випічки. А також від газованих напоїв, особливо в холодному вигляді, – наполягає спеціалістка зі здорового харчування.
Ну і, звичайно, збільшуємо фізичну активність
– Не обов’язково відразу бігти у спортзал, – каже Ірина. – Робіть ранкову зарядку, більше гуляйте на свіжому повітрі. Проходити в день потрібно мінімум 6 тис.кроків. Введіть у свій графік вечірні прогулянки.

Не варто голодувати та забувати про здоровий сон
– Їжте виключно невеликими порціями, – продовжує Ірина Дроздова, – але часто. Оптимально – кожні 3 години. І варто пам’ятати, що повноцінний відпочинок істотно впливає на здоров’я у будь-якому віці. Лягайте вчасно спати. В ідеалі потрібно засинати з 22:00 до 00:00. Саме в ці дві години найактивніше виробляється мелатонін – гормон сну. Сформуйте звичку лягати спати та прокидатися в один і той самий час (навіть у вихідні). Уникайте вживання кофеїну за 6 годин до сну (кава, чай, більшість газових напоїв, а також шоколад). Якщо регулярно недосипати, збільшується ризик появи хронічних захворювань — діабету, серцево-судинних недуг, гіпертонії, а також ожиріння, порушень імунної системи, психічного здоров’я та ін. Ну, і само собою, це – причина пригніченого настрою.

Уникаємо стресових ситуацій
– Звичайно, що сьогодні важко уникати стресів, – продовжує пані Ірина. – Але в такому випадку треба намагатися простіше ставитися до таких ситуацій. Шукайте плюси у всьому і, повірте, вони є. І пам’ятайте, що ви самі художники свого життя, настрою, тіла, здоров’я. Малюйте яскравими фарбами! Звертайте увагу на дрібниці та радійте кожному моменту.

Вікторія Ничта

Попередня публікація

Михайло Лучечко: «Двері мого кабінету завжди відкриті»

Наступна публікація

Що робити з новорічною ялинкою?

Наступна публікація
Що робити з новорічною ялинкою?

Що робити з новорічною ялинкою?

Громада – електронне видання

Громада - електронне видання | Відчуваймо ритм нового дня разом

© 2020 Громада. Усі права захищено!

Контакти

Львівська обл., м. Миколаїв, Площа Ринок, 28, 81600
098 022 62 23 (менеджер з реклами)
51–452 (редактор)

Немає результатів
Переглянути усі результати
  • Головна
  • Влада
  • Культура
  • Медицина
  • Спорт
  • Суспільство
  • Контакти