Громада - електронне видання
  • Головна
  • Влада
  • Культура
  • Медицина
  • Спорт
  • Суспільство
  • Контакти
  • Освіта
Немає результатів
Переглянути усі результати
Громада - електронне видання
  • Головна
  • Влада
  • Культура
  • Медицина
  • Спорт
  • Суспільство
  • Контакти
  • Освіта
Немає результатів
Переглянути усі результати
Громада - електронне видання
Немає результатів
Переглянути усі результати

«Рука допомоги» реально допомагає

hromada hromada
08.02.2022
в Суспільство
0
«Рука допомоги» реально допомагає
0
ПОШИРЕНЬ
3
ПЕРЕГЛЯДІВ
Поділитися на Facebook

Пілотний проект Міністерства соціальної політики України «Рука допомоги», який реалізується за підтримки Світового банку, отримав популярність і на теренах нашого району. Адже почав діяти лише у червні і відтоді вже шестеро осіб змогли реалізувати себе у підприємницькій діяльності.

В чому полягає суть цього проекту і як він працює, розповідає керівник управління соціального захисту населення РДА Олег Старовецький: – Основне завдання цього проекту – допомогти вимушеним переселенцям та членам малозабезпечених сімей позбутися залежності від соціальних виплат, отримати достойну роботу або заснувати власний бізнес. Скажу одразу, для нас така форма співпраці із цими верствами населення абсолютно нова. Переконати людей повірити у проект і у власні сили було доволі важко. Наші працівники по декілька разів проводили із потенційними учасниками співбесіди, давали вичерпні консультації. Наразі вдалося націлити на втілення своїх мрій у реальність шістьох людей, і це добрий результат. Ці люди почали успішно працювати та розвивати свій бізнес. Але одразу хочу наголосити: щоб стати учасником проекту «Рука допомоги», треба виконати ряд певних умов. Спочатку необхідно звернутись до районного управління з питань соціального захисту населення або до базового центру зайнятості за місцем проживання; написати заяву; надати довідку про отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям або довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Також учасником цього проекту може стати і вже діючий підприємець, але він повинен офіційно взяти на роботу двох робітників, які є членами малозабезпечених сімей або ж учасники АТО. Отож, якщо ваше підприємство бажає взяти участь у проекті в якості працедавця та отримати поворотну фінансову допомогу, уповноважена особа має звернутись із заявою до базового центру зайнятості за місцем реєстрації та надати пакет документів про відсутність заборгованості перед бюджетом та судових обтяжень.

Заступник директора Миколаївської районної філії Львівського обласного центру зайнятості Надія Баймак каже, що найголовнішим аспектом проекту «Рука допомоги» є те, що особи, які давно мріяли про власну справу, мають змогу отримати безвідсоткову поворотну фінансову допомогу (мікрокредит) на обладнання та матеріали для започаткування бізнесу. Сума такого мікрокредиту може складати до 40 прожиткових мінімумів, що сьогодні складає приблизно 70 тис. гривень. При цьому повертати потрібно лише різницю між сумою фіндопомоги та сплаченими за три роки податками і зборами. Якщо ж учасник стає працедавцем для двох інших учасників — фінансова допомога взагалі стає безповоротною. Окрім фінансування, учасники проекту на старті своєї підприємницької діяльності отримують консультаційну підтримку та супровід у підготовці бізнес-плану. Окрім цього, «Рука допомоги» заохочує місцевий бізнес до створення робочих місць: у випадку працевлаштування двох учасників проекту підприємства можуть отримати від держави безвідсоткові кредити на закупівлю нового обладнання.

Георгій Коваль займається підприємницькою діяльністю вже більше трьох років. Про проект «Рука допомоги» почув від керівника управління соцзахисту Олега Старовецького. Спочатку поставився до цього скептично, бо давно перестав вірити, що держава може чимось допомогти підприємцям. Але детальніше усе вивчивши, вирішив спробувати. Участь у проекті брав уже як діючий підприємець, а тому основною вимогою для нього було – офіційно працевлаштувати двох осіб. Із допомогою заступника директора Миколаївської районної філії Львівського обласного центру зайнятості Надії Баймак та головного куратора проекту, завідувачки сектору прийому громадян управління соціального захисту населення Наталії Гусак розробив бізнес-план, презентував його комісії і без проблем став учасником проекту. Потенційних працівників знайти було неважко, тож уже за місяць отримав обіцяні кошти. 70 тисяч гривень вистачило на те, щоб придбати ковші для екскаватора, швидкопіднімач ковшів, вібраційну машинку. «Це дозволило значно полегшити роботу моїх підлеглих, – ділиться Георгій Коваль, – та покращити якість наших послуг».

Андрій Потурай – молодий підприємець-початківець, започаткував власну справу лише 20 серпня цього року. Про власне підприємство із виготовлення меблів мріяв давно та стартового капіталу для розвитку бізнесу не мав. Навіть планував поїхати за кордон, щоб заробити необхідні кошти. Але дізнавшись про такий шанс, вирішив ним скористатися, хоча зізнається, що сумнівів із цього приводу було чимало. Та ризикнув і зараз ні про що не шкодує. За отримані кошти вдалося придбати необхідне обладнання. Поки що замовлень не багато, бо підприємство ще не встигло себе зарекомендувати. Але зароблених коштів вистачає на оплату праці ще одного найманого працівника. Пан Потурай не сумнівається, що все у нього вдасться і з часом він зможе створити додаткові робочі місця…

Вікторія Ничта

Попередня публікація

Як вберегтися від травм

Наступна публікація

Переконано Київ у самобутності громади

Наступна публікація
Переконано Київ у самобутності громади

Переконано Київ у самобутності громади

Громада – електронне видання

Громада - електронне видання | Відчуваймо ритм нового дня разом

© 2020 Громада. Усі права захищено!

Контакти

Львівська обл., м. Миколаїв, Площа Ринок, 28, 81600
098 022 62 23 (менеджер з реклами)
51–452 (редактор)

Немає результатів
Переглянути усі результати
  • Головна
  • Влада
  • Культура
  • Медицина
  • Спорт
  • Суспільство
  • Контакти