Поки Збройні сили України захищають державу від російської ворожої навали, у тилу теж гаряче. І цей нерозривний зв’язок армії й народу підтверджується спільними зусиллями, спрямованими на досягнення перемоги над ворогом.
– Понад сорок тисяч півлітрових банок із самодостатньою стравою для воїнів Збройних Сил України ми виготовили станом на 6 квітня, – повідомляє один з активних учасників волонтерського руху пан Богдан і додає: – Не афішуємо своїх імен, бо нас багато, й нам важливо, щоб воїни, котрі захищають Україну в боях, були забезпечені всім необхідним.
За словами волонтера, в одну команду об’єдналися господині з Пісочни, Черниці, Надітичів, Київця, Держова й Острова. Базою для приготування їжі для воїнів стали чотири центральні кухні ресторанного типу: у закладах «Мала Італія», «Фемілі Кос», «Вікторія», «Перлина». До слова, у наймолодшому ресторані «Фемелі Кос» мають намір пристосовувати до часу і незабаром розпочати випікання хліба, борошняних смаколиків.
На центральних локаціях у кожному селі господині готують продукцію до консервування, розкладають її в банки. Частину готують на місцях, а решту розвозять селами у приватні кухні. Потім усе готове звозять на одну локацію, звідки волонтерські автівки розвозять гарно запаковану їжу в зони бойових дій. Ініціативні господиньки не забули про креатив: до банок приклеюють листівки з текстами про очікування на бійців з перемогою та особисте повернення тари, а ще – нагадування про те, що дівчата зачекалися виходити заміж… Козацька каша від жителів сіл громади не залишається осторонь фотокамер і вже пропагується навіть на президентській сторінці і соцмережі. Така ось творчість мотивує армію.
Волонтери ставляться до виробничого процесу професійно та обліковують продукцію. Налагоджено і логістику. Нерідко для доукомплектування у село заїжджають фури, які мчать на передову навіть з іншого району.
Співрозмовник не приховує, що для якнайширшого забезпечення воїнів усім необхідним, економії місця та адресного надходження різних передач здогадалися пакувати в коробки з кашами дрібні речі, як-ось: печиво, інші смаколики, навіть необхідні на війні пачки цигарок.
Чому готують бійцям саме кашу з м’ясом? Бо ця страва і висококалорійна, і готова до вживання, і не потребує окремих продуктів та зусиль для приготування гарніру, і не вимагає підігрівання. Ті бійці, хто набув досвіду захисту Вітчизни в східних областях України під час АТО-ООС, кажуть, що це дуже смачно, корисно та зручно. Адже бувають ситуації, коли доводиться чимось швидко перекусити навіть у лісі, тож у цій банці є все. Передачі з Розвадівської громади отримують відповідальні представники, котрі скеровують їх за конкретними адресами, отож гостинці отримують і на полігонах, і безпосередньо в місцях бойових дій. Волонтери мають письмові подяки від обласної влади, військового командування. Вони готують їжу для різних військових бригад, котрі захищають Київ, Фастів, Чернігів, Суми, Харків, Херсон, Одесу, інші території, доукомплектовують фури та залізничні вагони на допомогу містах, де внаслідок наступу ворога спостерігається гуманітарна криза.
Основний постачальник сировини для ситних страв – це ФГ «Улар». Допомогу тютюновою продукцією надають її виробники, хтось тисячами постачає коробки для банок, хтось – банки, кришки, інші – печиво або ж кошти. У переліку доброчинців також місцеві підприємці, вже згадане ФГ «Улар», а також ФГ «Біорена», фірми «Леоні», «Бадер», «Фуджікура», «Біскотті», інші.
Водій Володимир, котрий люб’язно запропонував транспортні послуги та має дотичність до діяльності ресторану «Фемелі Кос», переконаний, що Україна переможе у війні та незабаром розквітне по-новому, бо нашому дружному, працелюбному і творчому народові все під силу, вірить, що відбудуємо країну й зробимо її ще кращою. Бо інакше бути не може!
Не сидять без діла також жителі Розвадова, Верина, Крупська. Їхні продуктові передачі також адресовані бійцям Збройних Сил України, котрі наближають перемогу зі зброєю в руках. Тил у армії надійний, а для перемоги над Росією всі об’єднуємо зусилля.
Леся БАРДАК