Громада - електронне видання
  • Головна
  • Влада
  • Культура
  • Медицина
  • Спорт
  • Суспільство
  • Контакти
  • Освіта
Немає результатів
Переглянути усі результати
Громада - електронне видання
  • Головна
  • Влада
  • Культура
  • Медицина
  • Спорт
  • Суспільство
  • Контакти
  • Освіта
Немає результатів
Переглянути усі результати
Громада - електронне видання
Немає результатів
Переглянути усі результати

Пасовища паспортизують

hromada hromada
08.02.2022
в Влада, Суспільство
0
Пасовища паспортизують
0
ПОШИРЕНЬ
5
ПЕРЕГЛЯДІВ
Поділитися на Facebook

Сільські клопоти не обмежує погода чи час. Вони, як кажуть селяни, – вічні. Особливо гостро це відчувають власники живності, котрі через догляд за нею не можуть відлучитися з дому на довший час ні влітку, ні взимку. І тому нелегко живеться людям у селі. І тому нерідко молодь перебирається до міста. І тому варто всіляко сприяти тим небагатьом господарям, у котрих ще не зникло бажання забезпечувати продукцією лану, поля, а особливо – тваринницькою не тільки свою сім’ю, а й ринок.

Саме про це подумалося днями після випадкової зустрічі з начальником відділу агропромислового комплексу, екології, природних ресурсів та розвитку територій Миколаївської міської ради Борисом Данилівим. Бо, попри звичне спілкування, спонтанно розговорилися ще й про паспортизацію пасовищ на території Миколаївської міської територіальної громади та її причину.
За словами Бориса Даниліва, на території новоутвореної громади станом на початок року було 1764 голови великої рогатої худоби, з них 1407 голів – це дійне стадо. За останнє десятиріччя загальне стадо поголів’я зменшилося більш, ніж у 5 разів. Правда, в кожному населеному пункті – по-різному. Зараз у 139 домогосподарствах усієї громади налічується по 2 корови, у 22-х – по 3, у 7-ми – по 4, в одному – 5 та ще в одному – 6 корів.
У кожному селі громади є громадські пасовища. Проведено ревізію таких земель. Розроблено положення про громадське пасовище, триває виготовлення паспортів пасовищ. Тобто зараз у міській раді триває впорядкування документації на земельні угіддя під пасовищами. Сукупна площа пасовищ зараз становить 825 гектарів.
Чи можна ці території вважати пасовищами? Є, звичайно, різні. Але переважно це – просто територія, де корови пробують попастися; територія, що використовується неефективно, а в багатьох випадках невимушено заліснюється. Тому для того, щоб ці невеселі справи змінити, на черговій сесії Миколаївської міської ради 14 квітня року депутати затвердили Положення про громадські пасовища.

Які вони, громадські пасовища?
– Такі пасовища можуть формувати за бажанням жителі того чи іншого старостинського округу територіальної громади, котрі утримують худобу, – каже Борис Данилів. – Кількісний і персональний склад користувачів громадськими пасовищами формується щорічно на підставі волевиявлення громадян, висловленого в письмовій заяві на ім’я старости, поданій до 10 лютого щороку. Кількісний і персональний склад користувачів пасовищами погоджують загальні збори в окрузі та затверджує виконком міської ради. Поліпшення пасовищ (підсів, підживлення) та розв’язання інших проблем, що можуть виникнути в процесі користування, здійснюється за кошти користувачів, а в окремих випадках – шляхом створення спеціального фонду як за рахунок внесків користувачів пасовищем, так і благодійних внесків інших фізичних та юридичних осіб. У 2021 році діє регіональна Програма покращення громадських пасовищ. Щоб отримати сприяння, будемо брати участь у конкурсі. Маємо проінвентаризовані чотири ділянки, а це дозволяє виготовити технічну документацію із землеустрою, розробити проект корінного покращення пасовищ. Цю роботу будемо продовжувати, щоб мати можливість у наступному році брати участь у конкурсі в рамках Програми покращення громадських пасовищ.
Варто зазначити, що користувачі пасовищ самоорганізовуються і вже встановили 8 електропастухів, підживили площі, а за необхідністю обкошують.
Співрозмовник стверджує, що міська рада не стоїть осторонь, і висловлює надію на те, що в наступному році регіональна Програма буде діяти.
-І ми зробимо все, щоб скористатися її можливостями максимально, – запевняє Борис Данилів. – До цього готуємося вже. Також пропонуємо ввести в Програму можливість облаштування водо напування худоби. Із цією пропозицією звертаємося до депутата Львівської обласної ради Юрія Раделицького, котрий очолює постійну комісію з питань діяльності агропромислового комплексу, підприємництва та інвестицій.

 

Днями у Львівській обласній раді відбулося засідання конкурсної комісії з виконання заходів Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки, під час якого ішлося про субвенцію органам місцевого самоврядування на поліпшення громадських пасовищ. Загальний обсяг фінансування на 2021 рік – 3 мільйони 328 тисяч гривень.

Надано сприяння п’яти територіальним громадам, у числі яких – Миколаївська і Новороздільська. У Миколаївській громаді покращуватимуть пасовище площею 15 гектарів у Рудниках. Отримають фінансову підтримку ще й Меденицька, Рудківська і Заболотцівська громади.
Як повідомляє депутат Львівської обласної ради Юрій Раделицький, фінансова підтримка заходів з поліпшення громадських пасовищ здійснюється за рахунок коштів, що надходять до спеціального фонду обласного бюджету в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва в межах передбачених асигнувань у вигляді субвенції органам місцевого самоврядування.
Умовою для отримання фінансування є рішення органів місцевого самоврядування про створення громадських пасовищ, наявності проєкту землеустрою земельної ділянки комунальної форми власності, її реєстрації та проєктно-кошторисної документації, яка визначає перелік і вартість робіт з поліпшення пасовищ. Заявки від територіальних громад приймають до 1 вересня поточного року.

Леся БАРДАК

Попередня публікація

Велопробіг дружби «Шляхами білих хорватів»

Наступна публікація

У зв’язку з карантином в Україні діятимуть нові правила перетину кордону та пунктів пропуску

Наступна публікація
COVID-19. Статистика

У зв’язку з карантином в Україні діятимуть нові правила перетину кордону та пунктів пропуску

Громада – електронне видання

Громада - електронне видання | Відчуваймо ритм нового дня разом

© 2020 Громада. Усі права захищено!

Контакти

Львівська обл., м. Миколаїв, Площа Ринок, 28, 81600
098 022 62 23 (менеджер з реклами)
51–452 (редактор)

Немає результатів
Переглянути усі результати
  • Головна
  • Влада
  • Культура
  • Медицина
  • Спорт
  • Суспільство
  • Контакти