Громада - електронне видання
  • Головна
  • Влада
  • Культура
  • Медицина
  • Спорт
  • Суспільство
  • Контакти
  • Освіта
Немає результатів
Переглянути усі результати
Громада - електронне видання
  • Головна
  • Влада
  • Культура
  • Медицина
  • Спорт
  • Суспільство
  • Контакти
  • Освіта
Немає результатів
Переглянути усі результати
Громада - електронне видання
Немає результатів
Переглянути усі результати

Пакунок чи гроші?

hromada hromada
08.02.2022
в Влада, Суспільство
0
Пакунок чи гроші?
0
ПОШИРЕНЬ
11
ПЕРЕГЛЯДІВ
Поділитися на Facebook

Пакунки малюка в Україні почали видавати восени 2018 року. Ініціатива уряду прижилась, однак всім не вгодиш. Хтось був у захваті, хтось навпаки – критикував вміст пакунка. Єдине, у чому батьки були одностайні, – просили можливості вибору: між готовим пакунком та грошовим еквівалентом.
Вирішила з’ясувати, що буде з «пакунком малюка» у 2021 році та принагідно поцікавилась у миколаївських матусь, що б вони обрали: пакунок чи гроші?

У минулому номері часопису «Громада» на першій шпальті ми писали про багатодітну маму двійнят Тетяну Гелету. У розмові з жінкою поцікавилась, чи отримала вона пакунок малюка. «Ще ні, але дуже б хотілось, подарунки завжди приємно отримувати», – розповіла жінка.
Лікар, акушер-гінеколог Роман Бліха повідомив, що востаннє пакунки малюка в Миколаївському пологовому будинку отримували ще 20 лютого – 20 коробок, їх усіх роздали породіллям. «Можу припустити, що всі жінки, які не отримали пакунку малюка, отримають грошові виплати», – роздумує Роман Бліха.
Невже пакунків малюка більше не буде? А натомість можна буде отримати кошти? За коментарем звернулась до Миколаївського соцзахисту.
Наталія Гусак, завідувачка сектору відділу соціального захисту Миколаївської міської ради, розповіла, що ситуація відома.
«Від початку року і станом на 23 квітня 34 мами звернулись до нашого відділу соцзахисту та написали заяви на отримання пакунку малюка у грошовій формі.
Виплата грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» на дітей, які народилися в період з 24 жовтня 2020 року по 1 липня 2021 року, проводиться у разі неотримання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» з незалежних від отримувача причин (передчасні пологи, народження за кордоном, відсутність пакунку в пологовому).
Чи отримаємо надалі бейбі-бокси, наразі невідомо. Проте все ж очікуємо, що мали б нам надійти. З 1 липня вже буде вибір: або пакунок або грошовий еквівалент», – уточнила Наталія Гусак.

Скільки жінок, стільки думок
Пакунок чи гроші? Що обрали для себе миколаївські матусі? Провела невелике опитування.
Надія Здебська стала мамою донечки в кінці січня. Народжувала у Миколаївському пологовому будинку, отримала пакунок малюка та поділилась враженнями:
«Пакунок малюка – це дуже добре для тих, хто народжує вперше і ще нічого собі не придбав. У пакунку є багато всього, що знадобилось. Я народжувала втретє, у мене два старші дорослі хлопці, різниця у віці з донечкою – 11 років, тому навіть пелюшок в себе вдома не мала. Одяг для малечі мені подруга надіслала з-за кордону – аж три пакети, тому наразі маю вдосталь. А от одяг з пакунка малюка дуже тоненький, літній варіант, тому його вдягаю під спід. Якби хто збирав відгуки про пакунки і його наповнення, то, гадаю, дуже доречно було б туди покласти ще пляшечку і пустунець, бо не у всіх жінок є можливість годувати материнським молоком», – розповідає Надія Здебська.
Анна Петрусенко також народжувала у Миколаєві, також у січні. Для Анни син Святославчик – друга дитина у сім’ї. Різниця у віці зі старшою донечкою – менш як десять років.
«Я дуже задоволена, що отримала babybox. Дуже гарне наповнення: і одяг, і розвивальні іграшки. Користуємося всім. Думаю, якщо давали б гроші замість пакунка малюка, то вони скоро б розійшлися, а так маємо гарні речі для нашого синочка», – так лаконічно прокоментувала Анна Петрусенко.
Миколаївчанка Христина Оприско первістка народжувала у Львові. Жінка розповіла: «Коли я народжувала, нам у лікарні пакунок малюка не видали, бо не було в наявності, сказали звернутись за місцем прописки в соцзахист і там все оформити. Малюку вже було 2 тижні, коли я звернулась в миколаївський соцзахист. У нас теж пакунку не було, обіцяли через тиждень-другий видати. Але поміркувала, що син народився величенький, тому багато речей з пакунка вже були б замалі. Цей пакунок був вже не зовсім актуальний, тому я оформила документи на видачу грошей, нам так краще. Син на початку березня народився, а кошти нарахують аж у травні. Ніби добре, що хоча б так, але довго чекати. А є ж сім’ї, де немає кому допомогти, як тоді бути?», – розмірковує Христина.
Христина Мазуренко стала мамою первістка торік на день святого Миколая. Жінка розлого розповіла про пакунок малюка.
«Бебі-бокс мені дали одразу після пологів. Наповнення було по актуальному на той час списку. Наскільки я знаю, вже в кінці січня наче трохи змінили вміст. Одразу після пологів медсестри дістали з бейбі-боксу засоби гігієни для мене і дитини і частина була використана в перші ж три дні. У покривальце, пелюшки загортали дитинку. Взагалі, за 4 місяці життя малечі скористались майже всім. Одяг дуже якісний, синочок ще носить деякі чоловічки і бодіки, які за розміром підходять. У наших миколаївських магазинах одяг такої якості часто коштує, «як крило від літака», а тут зразу все є. Комбінезон демісезонний якраз на цю пору згодився і ще на осінь мав би бути, теж корисна річ. Іграшками потроху користуємось, але вони більше розраховані від пів року. Чула, що в нові бокси додали більше підгузків і то дуже добре, оскільки в перші місяці їх йде дуже багато, а не завжди є можливість вийти купити чи знайти саме ту потрібну фірму. Щодо грошей – я вважаю, що на першу дитину краще бокс, а на наступні – гроші, бо багато речей лишається з першої. Але для новоспеченої матусі бокс – класна штука, бо не мусиш літати і шукати все потрібне. І мені здається, що в тих магазинах, де можна розрахуватись карткою «Пакунок малюка» на 5 тисяч гривень стільки всього не купиш, бо націнка суттєва. У бебі-бокси я б додала ще 1-2 тепліші чоловічки, бо там були всі тонесенькі. А як народжуєш зимою, то б здалось щось тепліше».
Ярина Цигульова народжувала наприкінці грудня, ставши мамою втретє. Пакунку малюка жінка не отримала, а взяла кошти.
«То якраз був той період, що в пологовому його не було, а поки зібрала всі документи, то донечці вже виповнився місяць. Вважаю, що пакунок доречний тим, хто народжує вперше. Бо хто народжує, як і я, втретє, багато речей залишають від двох старших дітей. Тому для мене пакунок вже не був таким доречним. Отримала кошти, їх можна використати на покупки дитячих речей у спеціалізованих крамницях. У Миколаєві таких немає, треба їхати до Львова. Через локдаун так і не встигла ще нічого придбати, а замовляти через інтернет – не дуже довіряю, бо все треба попробувати на якість, промацати тканину», – поділилась роздумами Ярина Цигульова.
Як бачимо, скільки матусь, стільки й думок.
Від себе додам, що пакунок також отримала одразу ж за декілька годин після народження. Треба було надати лише паспорт та ідентифікаційний код. Про його вміст писала в одному з січневих номерів «Громади». Молодшому сину незабаром виповниться чотири місяці й практично всім вмістом користуємось. Вважаю, що пакунок малюка – дуже добра ініціатива, але скільки матусь, стільки й думок. Та й, зрештою, «дарованому коневі в зуби не заглядають»…

Любов ДОБЖАНСЬКА

Попередня публікація

ПЕРЕДБАЧАТИ, ГОТУВАТИСЯ ТА РЕАГУВАТИ НА КРИЗУ

Наступна публікація

Тарас Оприск: «Заможна громада – це успішна громада»

Наступна публікація
Тарас Оприск: «Заможна громада –  це успішна громада»

Тарас Оприск: «Заможна громада – це успішна громада»

Громада – електронне видання

Громада - електронне видання | Відчуваймо ритм нового дня разом

© 2020 Громада. Усі права захищено!

Контакти

Львівська обл., м. Миколаїв, Площа Ринок, 28, 81600
098 022 62 23 (менеджер з реклами)
51–452 (редактор)

Немає результатів
Переглянути усі результати
  • Головна
  • Влада
  • Культура
  • Медицина
  • Спорт
  • Суспільство
  • Контакти