Трохи вщухла чергова хвиля обурення частини жителів Миколаєва стосовно міського сміттєзвалища, а тим часом міська рада вирішила засипати “Громаду” листами.
Останній датований 2 липня за підписом секретаря І. Кобрин. Вимагають спростування статті “Громадські слухання відбулись”: “У номері 47 (2886) газети від 26 червня 2018 року у тексті під назвою ”Громадські слухання відбулись”, автор Вікторія Ничта опублікована недостовірна інформація про те, що 26 червня 2018 року в міському палаці культури м. Миколаєва відбулися збори окремих представників громади, які неправдиво названо “попередньо оголошеними громадськими слуханнями””.
А до того ми отримали листа від 19 червня, у якому нас просять спростувати речення статті “Сесія не відбулася”, опублікованої в № 45 від 19 червня: “Натомість, вирішено скликати громадські слухання та сесію 24 червня на 17-ту годину”, бо, мовляв, рішення “не обговорювалося і не приймалося”. Та чи не заперечуватимуть ті миколаївчани, які прийшли на сесію 15 червня (яка не відбулася, бо не було кворуму) і які якраз й були ініціаторами такого рішення? І до міської ради звернувся депутат А. Баранецький з відповідним зверненням. Відповідь йому надали 20 червня, у якій відмовили у скликанні громадських слухань і позачергової сесії, бо зал Палацу культури на той час надано для концерту, а на 27 червня скликано 41-шу чергову сесію. І не послалися чомусь на порушення вимог законодавства, статуту громади Миколаєва через порушення процедури підготовки та проведення громадських слухань.
Люди все ж зібралися… А міській раді варто було б прислухатися і до думки «окремих представників громади», адже самі ж наголошуєте в своєму листі, що міська рада представляє територіальну громаду, та й відповідальність за свої дії перед нею несе.
Тим часом небайдужі миколаївчани продовжують чергувати біля миколаївського сміттєзвалища, слідкуючи, щоб інвестор, який обслуговує полігон, не зловживав із завезенням до нас сміття.
За інформацією депутата міської ради Андрія Баранецького, завдяки таким діям потік сміттєвозів значно скоротився. Хоча ще й досі, як він розповів, є спроби завести ТПВ понаднормово. Останній випадок був зафіксований 7 липня. Порушення вдалося зупинити завдяки активістам, які ретельно слідкують за вагою вантажівок і більше 120 тонн на сміттєзвалище не пропускають. До речі, останніми днями миколаївчани активізувалися і є все більше бажаючих прослідувати за цим процесом.
Ірина ЛЕСЬКІВ, Вікторія НИЧТА