Громада - електронне видання
  • Головна
  • Влада
  • Культура
  • Медицина
  • Спорт
  • Суспільство
  • Контакти
  • Освіта
Немає результатів
Переглянути усі результати
Громада - електронне видання
  • Головна
  • Влада
  • Культура
  • Медицина
  • Спорт
  • Суспільство
  • Контакти
  • Освіта
Немає результатів
Переглянути усі результати
Громада - електронне видання
Немає результатів
Переглянути усі результати

Англомовний табір із волонтером

hromada hromada
13.03.2021
в Суспільство
0
Англомовний табір із волонтером
0
ПОШИРЕНЬ
0
ПЕРЕГЛЯДІВ
Поділитися на Facebook

Двотижневий англомовний табір із волонтером за програмою GoCamp відбувся у Рудниківському навчально-виховному комплексі.

Про те, як усе починалося, розповідає вчитель англійської мови Романа Кісіль: -Цей надзвичайно цікавий захід проводимо з ініціативи директора освітньої установи Ярослава Папуги, адже саме він ще в лютому запропонував взяти участь у конкурсі, на який ми надсилали відеоролик про школу і село із двохсот слів українською та стількох же – англійською мовами. Перемогу здобули тільки дві установи району – наш НВК і Миколаївська гімназія, в якій табір розпочав роботу на тиждень пізніше, ніж у нас. Завтра ми завершуємо роботу з волонтером Софією Сапегою з Канади, яка, до речі, українською не володіє. А вже у вересні передбачається зустріч із американським лектором на тему: «Як досягти успіху?», у жовтні в нас волонтери будуть на уроках.

Надзвичайно захоплююча програма табору вже другий тиждень скликає учнів та випускників у стіни рідної установи. Більше п’ятдесяти юних рудниківчан спілкуються в таборі лише англійською. Хоча правила не настільки суворі, адже передбачено винятки за умови непорозуміння… Але більшість часу спілкування – таки англійською.

Розпочинали роботу урочистим відкриттям табору в стилі бокс-ринг – це 12 раундів словесних баталій. Діти знайомилися із Софією Сапегою, котра живе в Торонто, а навчається на біохімічному факультеті університету Оттави. Їх привітала гостя з райвідділу освіти – завідувач райметодкабінетом Євгенія Кушнір, дирекція школи. Цього ж дня в актовому залі НВК уклали контракт – правила поведінки в таборі.

У вівторок учасники англомовного табору вивчали різні країни та культури народів. У середу побували на виставці робіт Олександра Мірошнікова. Романа Кісіль, як завжди, була перекладачем. Побували на двох оглядових майданчиках Миколаєва, історію військової окупації  якого розповів Ярослав Папуга. А в четвер вдосконалювали англійську в ігровому стилі, уявно перебуваючи в лікарні, школі, кінотеатрі. У п’ятницю подорожували Закарпаттям, де побували на канатній дорозі в Боржаві та на озері Синевир.

А ще цікавіше минув день у понеділок другого тижня, адже на пропозицію волонтера й педагога в таборі готували проект «Наше село – наше майбутнє». Вівторкове заняття відбулося в стилі брей-рингу і квест-кімнати, коли учасники грають командно і кожний з них вносить свій внесок в перемогу, якої досягають тільки успішною участю кожного.  Такою  була демонстрація роботи (на учнівський погляд) місцевої влади під час сесії. Дозвілля таборувальники проводили на місцевих ставках, у Львові…

Друга освітня установа району, в якій функціонував англомовний літній табір за програмою GoCamp, – це Миколаївська гімназія.

Охочих вдосконалити вміння вільно спілкуватися іноземною виявилося набагато більше, але табір зміг прийняти лише понад півсотні осіб. Учитель Ольга Якубів каже, що в таборі всі спілкуються винятково англійською, а якщо наймолодшим (а це – учні 5,6 класів) якесь слово чи вислів незрозумілі, то волонтери з 10, 11 класів, яких закріплено за кожною групою молодших, пояснюють простішими словами, але таки англійською.

Проте не тільки для цього гімназисти вивчають світову мову досконаліше. Ірина Якубів не приховує, що готується опанувати фах педагога саме цієї іноземної. Галина Колодій, Юліана Оприско, Тетяна Манич, Аня Гаврилів, Ірина Іщак, Марта Шумин – волонтери-старшокласники, які мріють багато подорожувати світом, тож такі знання будуть на вагу золота. З числа молодших зосереджено й активно таборують, серед інших, і син загиблого захисника України (а це надзвичайно вразило волонтера-канадця!) Ярослав Кіндрацький, і брати Богдан та Андрій Поповичі, в чиїй родині замешкав гість нашої країни.

Волонтер Ентоні Корцаба прибув у Миколаїв із Канади, з Едмонтона, його прапрадід був українцем, походив із Тернопільщини. Вісімнадцятирічний юнак навчається на педагога. А коли  повідомив представників української діаспори про намір взяти участь у Міжнародній програмі GoCamp, українці в Канаді так захопилися цією ідеєю і підтримали хлопця, що навіть сплатили за нього грошовий внесок для участі у відборі і половину вартості квитка на дорогу. Більше того, діаспора намагається заохотити якомога більше канадців до участі в цій програмі в майбутньому і хоче відрядити їх в Україну, щоб вони навчали наших школярів англійської, а самі – вдосконалили українську… Отож на прохання Ентоні педагоги гімназії Ольга Якубів, Анна Змроць, Люба Мельничук, Іванна Хмелинська, Галина Горак уже обговорили можливість таких занять у наступному році з дирекцією установи, отримали підтримку. Розглядається навіть можливість участі в таборі учнів усіх освітніх установ району. І хоча юнак дуже задоволений умовами проживання в українській родині, вважає за потрібне не обтяжувати цим миколаївчан і готовий разом із групою поселитися навіть у не дуже пристосованому приміщенні, лише б приїхати сюди знову… І працювати з дітьми хоче не тільки протягом двох годин щоденно, а й післяобідньої пори, щоб якомога кориснішим для українців був його таборувальний  візит…

Ентоні Корцаба приємно вражений вихованістю наших школярів, чемністю, всебічністю знань та гостинністю, у телефонній розмові розповідав своїй матері, що його зустріли в Миколаєві так, як у Канаді зустрічають владику.  У вільний від основних занять час більша частина учасників табору і педагоги під час екскурсій ознайомлюють Ентоні із різними куточками міста, області, з пам’ятками історії, релігії, культури… А ось у Києві він був здивований спілкуванням російською і принципово нею не розмовляв, а лише англійською.

-Такі заняття дуже корисні дітям, адже вдосконалитися можна тільки у відповідному  мовному середовищі, – роздумує педагог Ольга Якубів. – Із волонтером нам пощастило! Ентоні – ініціативний. Він буде талановитим успішним учителем.

…Що ж, оскільки сучасні технології спонукають людину подорожувати, то знання різних мов необхідні, адже без них важко порозумітися із іншими народами. І саме порозуміння, згода – це запорука миру на всій планеті.

Довідка. GoCamp – це найбільша програма в Східній Європі, в якій волонтери зі всієї планети мотивують школярів вивчати іноземні мови та відкривають світ для всіх дітей з усіх куточків України, разом із місцевими педагогами прагнуть виховати нове всебічно розвинене та освічене покоління свідомих громадян України, здатних до навчання впродовж життя і готових до викликів 21-го століття; надихають молодь вільно володіти іноземними мовами та бути відкритими до інших культур і досвідів, спонукають дітей широко мислити, сприяють обміну культурними цінностями та розширенню світогляду, заохочують новітні технології на методики навчання, долають стереотипи про Україну, популяризують волонтерський рух в Україні, сприяють  позитивному позиціонуванню України в світі.

Леся БАРДАК

Попередня публікація

Наталя Рінило: “Вірю, що ми навчимося цінувати себе і любити інших“

Наступна публікація

Уміти обирати, прощати, вірити, любити

Наступна публікація
Уміти обирати, прощати, вірити, любити

Уміти обирати, прощати, вірити, любити

Громада – електронне видання

Громада - електронне видання | Відчуваймо ритм нового дня разом

© 2020 Громада. Усі права захищено!

Контакти

Львівська обл., м. Миколаїв, Площа Ринок, 28, 81600
098 022 62 23 (менеджер з реклами)
51–452 (редактор)

Немає результатів
Переглянути усі результати
  • Головна
  • Влада
  • Культура
  • Медицина
  • Спорт
  • Суспільство
  • Контакти