Тетяна Болехан вже четвертий рік працює художньою керівницею в Народному домі села Черниця.
Наша телефонна розмова припала на пізній вечір. Жінка якраз повернулась з репетицій, бо в Народному домі готуються до відзначення Дня Конституції. Та рано спати Тетяна й не збиралась, бо мала ще чимало роботи.
Цими вихідними художня керівниця повернулася з танцювального фестивалю зі Львова, де молодша група її вихованців-танцюристок виборола перше місце, а середня і старша – друге. Минулого тижня Тетяна Болехан змагалась у команді «Що? Де? Коли», а на початку червня разом з групою аніматорів відвідала усі села Розвадівської громади, де влаштувала дітям свято. Ох, такому ритму життя не позаздриш!
А не так давно Тетяна очолила Розвадівський територіальний осередок політичної партії «Європейська Солідарність». То нумо знайомитись.
Рішучі зміни
Тетяна Болехан родом з Волині, народилась в мальовничому селі Камінь-Каширського району. Творчі задатки проявились ще змалку. У школі завжди була лідеркою, навчалась на відмінно, закінчила школу з відзнакою, була старостою класу.
«Як би ви себе схарактеризувати кількома словами?» – запитую. «Молода, енергійна, активна і дуже амбітна», – не роздумуючи, каже Тетяна.
«Скільки себе пам’ятаю, завжди брала участь в художній самодіяльності. По закінченні школи вступила до Львівського лісотехнічного університету, диплом бакалавра маю за спеціальністю – «менеджмент організацій», а диплом магістра – «економіка довкілля і природних ресурсів». Під час навчання постійно організовувала поїздки, екскурсії, мандрівки. Організація робочого і не тільки процесу – це моє!», – каже Тетяна.
Вже з другого курсу студентка почала працювати інтерв’юеркою у Київському міжнародному інституті соціологічних досліджень (КМІС). Загалом 12 років проводила різноманітні соціологічні опитування. Вони стосувались здебільшого політичної тематики.
«Ця робота навчила мене дуже багато: комунікації, шукати підхід до людей. Ще з прочинених дверей вже зчитувала настрій людини та її налаштованість до розмови», – розповідає співрозмовниця.
По завершенні навчання працювала кредитною інспекторкою в банку, потім бухгалтеркою-касиркою, а згодом пішла в декретну відпустку на три роки.
«Після виходу з декрету зрозуміла, що банківська справа – не те, чим хочу займатись все життя. За три роки моєї відсутності у банківській сфері змінилось дуже багато речей. Тому вирішила піти», – продовжує співрозмовниця.
У 2017 році Тетяні запропонували роботу художнім керівником в Народному домі села Черниця. Для цього жінка вступила до Київського національного університету культури і мистецтв здобувати другу вищу освіту. Навчалась дистанційно два роки. Тепер має ще один диплом «режисерки-постановниці масових заходів».
«Творча робота для мене дуже цікава. Драматичний, хореографічний, вокальний гурток – всюди залучена», – каже Тетяна. Та окрім радісних, зіткнулась із проблемними моментами.
«Перше, що найбільше дошкуляло, – відсутність матеріально-технічної бази. Вона була або застаріла, або зовсім відсутня. Тому почала шукати співпраці з місцевими підприємцями. Адже робота у сфері культури затратна. Щоб показати якісний виступ, потрібна добра техніка, гарні костюми, декорації, реквізит. Коли організовуєш дійство з конкурсами, то потрібні призи. І це все вартує немало», – розповідає співрозмовниця.
Так поволі налагодила співпрацю з місцевими підприємцями. Навіть з бюджету громади почали закладати кошти на проведення культурних заходів.
«Голова громади Роман Сидор неодноразово підтримував наші конкурси, заходи, був головою журі і це важливо, що маємо підтримку місцевої влади. Також усіляко до наших заходів долучається депутат обласної ради Микола Седіло», – розповідає Тетяна про співпрацю.
«Вважаю, що наші діти вартують найкращого, і треба змалку прищепити їм любов до традицій, до рідної мови, до української пісні. Діти – наше майбутнє, і ми маємо у них вкладати все найкраще. Недаремно кажуть, що найкраще капіталовкладення – наші діти», – певна Тетяна.
Серед найпопулярніших культурних заходів два роки поспіль Тетяна організовувала конкурс «Міні-міс», «Лігу сміху» для трьох сіл (Черниці, Пісочни, Надітич), а також родинний фестиваль «У родинному колі», створила ансамбль «Пісочанка», вокальний ансамбль «Зірочки».
«Коли організовую свято, враховую інтереси всіх верств населення, щоб цікаво було і дітям, і дорослим, і літнім людям. Власне, перша моя освіта мені дуже в цьому допомогла», – розповідає співрозмовниця.
Найкраще працюється тоді, коли є команда, – певна Тетяна.
«У моїй команді нас двоє – я і наша староста, розуміємо одна одну з пів слова», – каже Тетяна Болехан.
Депутатство і головування
У 2015 році Тетяна стала головою дільничої виборчої комісії в Пісочні, організовувала виборчий процес. Вже за два роки стала головою Розвадівської територіальної виборчої комісії, організовувала вибори у шести селах громади.
Саме на місцевих виборах 2020 року вирішила проявити себе і свою чітку позицію. Тому балотувалась в депутати. Тепер разом з обранцями громади Романом Мелешком, Ярославом Лукомським та Іваном Кухаришином співпрацюють у фракції «Європейської Солідарності». Тетяну Болехан обрали головою фракції, а згодом на установчих зборах – головою Розвадівського осередку партії.
За депутатською трибуною Тетяна озвучує важливі і наболілі питання.
В одному із депутатських звернень йшлось про потребу в «лежачому поліцейському» та дорожніх знаках біля Народного дому та школи. Адже рух транспорту на тому відрізку доволі активний.
Планів та ідей у Тетяни чимало. Основне, що прагне донести до людей: «Україна – це важливо! Наша країна має мати свою мову, армію та віру. Не може бути свідомий громадянин політичним «дальтоніком». Він має чітко знати, хто куди веде. Тільки Україна, тільки вперед, тільки українське», – так налаштована розвивати Розвадівський осередок Тетяна Болехан.
Роботу партійного осередку Тетяна вбачає у залученні ідейних людей, лідерів думок, людей з непохитною позицією.
«Осередок планую збагатити не кількісно, а якісно», – каже жінка.
Нещодавно Тетяна відвідала два масштабні форуми – Форум депутатів Львівщини та Всеукраїнський з’їзд партії «ЄС» у Києві.
«Дуже вражена, відчула дух єднання, командну атмосферу. Багато речей навіть собі пригледіла та планую втілити вже тут, на місцевому рівні», – ділиться планами співрозмовниця.
У житті Тетяна невиправна оптимістка. «Ми самі додаємо фарб в наше життя. Треба сіяти добро, а починати з наших дітей» – певна депутатка.
Любов ДОБЖАНСЬКА