Громада - електронне видання
  • Головна
  • Влада
  • Культура
  • Медицина
  • Спорт
  • Суспільство
  • Контакти
  • Освіта
Немає результатів
Переглянути усі результати
Громада - електронне видання
  • Головна
  • Влада
  • Культура
  • Медицина
  • Спорт
  • Суспільство
  • Контакти
  • Освіта
Немає результатів
Переглянути усі результати
Громада - електронне видання
Немає результатів
Переглянути усі результати

Катерина Ніколаєва: «Музика – це мій імпульс»

hromada hromada
06.08.2021
в Культура
0
Катерина Ніколаєва: «Музика –  це мій імпульс»
0
ПОШИРЕНЬ
372
ПЕРЕГЛЯДІВ
Поділитися на Facebook

Більш багатогранної артистки у Миколаєві годі знайти. Катерина Ніколаєва – лауреатка понад 15 відомих музичних фестивалів. З музикою на «ти» дівчина вже 18 років. За цей час встигла приміряти різні музичні амплуа. Сама ж Катерина себе вважає у рівних долях виконавицею, композиторкою, піаністкою, диригенткою, музикознавицею, поетесою.

Музика в житті дівчини з’явилась у сім років, коли та першокласницею привела маму до музичної школи. Так, саме Катя привела маму, а не навпаки, бо дуже хотіла навчатись музичних азів.
«Мене одразу взяли, хоча набір вже завершився. Пригадую, як покійний зараз директор Вітрів Іван Миколайович сказав: «Таку дитину гріх не взяти». Мені в дитинстві це так запам’яталось, що вже не мала права не виправдати сподівання», – пригадує Катерина Ніколаєва.

Без телевізора і гаджетів
Ні в сім’ї, ні в родині Катерини не було видатних музикантів. У дитинстві в Катрусі не було навіть телевізора, бо окуліст заборонив дивитись, аби не псувати дівчині зір.
«Не мала гаджетів, лише по радіо слухала пісні. Інколи улюблену композицію можна було почути лише раз на чотири дні, й це було неймовірне щастя», – згадує співрозмовниця.
У 10 років Катя почала писати вірші та пісні. За її сценарієм у школі ставили новорічну виставу.
Від 7 до 18 років улюбленим композитором юної піаністки був Йоган Себастьян Бах. «Баха складно зрозуміти, він дуже глибокий для розуміння. Зараз мені ближчий по духу Вольфганг Амадей Моцарт», – каже Катерина Ніколаєва.
У 13 років дівчина захопилась творчістю Майкла Джексона. «Він дуже цілісний артист, вдале поєднання таланту, харизми, голосу, танцю. Це колосальна праця і результат», – розповідає про свого кумира юності співрозмовниця.

Музична освіта
Особливу роль у становленні юної музикантки зіграла викладачка Миколаївської дитячої музичної школи. Катерина навчалась у класі фортепіано в Мирослави Терлецької. «Якби не Мирослава Василівна, я би своє майбутнє не пов’язала з музикою», – каже Катя.
«Чому саме музика, не інший вид творчості?» – запитую Катерину.
«Це неможливо пояснити, музика – мій імпульс, мій шлях у житті, вона мене обрала і повела за собою», – зауважує музикантка.
Аби здобути якісну базову музичну освіту, Катерина спершу вступила до Дрогобицького музичного училища імені Василя Барвінського, де чотири роки навчалась у класі фортепіано в Пагути Любові Володимирівни.
Катя певна, що їй фортунить на талановитих викладачів. Музичне училище дало студентці добру теоретичну та практичну базу для подальшого вступу до університету.
«Навчання у Дрогобичі припало на вік 15-19 років, це час юнацького максималізму. Досі часом сумую за музичним училищем, бо це добра і світла сторінка мого життя, добра школа і база для музикантів-початківців», – ділиться Катерина.
Жартома Катя розповідає, що піаністи вважались елітою музичного училища, тому не жили в гуртожитку, а винаймали квартири. Щоб встигнути позайматись на інструменті, доводилось часто прокидатись ні світ ні зоря і вже о 6-00 ранку займати місце за піаніно і 2 -2,5 години вправлятись перед парами.
«Музика дуже тісно пов’язана з внутрішнім світом. У твоїй грі видно твій інтелект. В училищі, а тепер коледжі, ми шліфували кожен музичний твір, як ювелір – свій діамант», – каже метафорично співрозмовниця.
Вищу музичну освіту Катерина здобула у франковому виші міста Лева. На факультеті культури і мистецтв навчалась 5,5 років. Донедавна працювала на кафедрі концертмейстеркою, акомпанувала театралам.
«Під час навчання у Львові мої пісні вийшли на новий рівень, навіть пісні англійською мовою почала писати», – розповідає Катерина.
Скільки себе пам’ятає, дівчина завжди була відкритою до нових знань та знайомств. Важливим стартом у її музичній кар’єрі був Фестиваль імені Назарія Яремчука у Вижниці, що на Чернівеччині. Там дівчина познайомилась з дослідниками творчості самобутнього музиканта.
«Саме участь у фестивалях допомогла мені здобути Президентську стипендію. Її отримують, якщо середній бал по предметах – 96. Стипендію отримувала цілий семестр», – розповідає музикантка.

Про натхнення і музичний «шлак»
Муза до музикантів приходить не та часто, як описують поети, а радше – навпаки.
Про музичний запал Катя каже: «До мене натхнення приходить вже як постфактум, коли пережила певні емоції. Приходить муза вірша – пишу вірш, пісні – пишу пісню. Не виділяю для музики фіксований час, бо музика – не спорт. Пишу музику, щоб вона жила. У неї вкладаю зміст, ідею. У музиці важливий сенс та емоції. В цьому мені дуже імпонує Оксана Муха».
У теперішньому світі комерції музика часто є товаром, який треба продати. «Дуже сумно від того, який низькосортний «шлак» часом слухає наша молодь», – із сумом констатує Катерина Ніколаєва і береться власним прикладом виправляти ситуацію.

Музика і діти
Вже другий рік поспіль Катерина Ніколаєва навчає співати діток вокального гуртка в Будинку дитячої та юнацької творчості.
«Діти потребують дуже багато ресурсу. До нас приходять діти з різним рівнем музичних здібностей. Для мене дуже важливо відшукати в них потенціал. Хочу прищепити дітям любов до музики. Саме до якісної музики, а не ширвжитку», – розповідає Катерина.
Батькам, які надумали віддати дитину до музичної школи, викладачка вокалу радить долучати її до мистецтва змалку: слухати класичну музику, відвідувати концерти, театральні вистави, художні виставки.
«Багато хто думає, що привести дитину до музичної школи – й на цьому все. Бо решта зроблять викладачі. Це не так. Не варто знецінювати мистецтво поза навчанням, а, навпаки, треба знаходити для нього час та можливості»,- радить Катерина Ніколаєва.

Про вокальні шоу
Катерина двічі заповнювала анкети для відомого вокального шоу «Голос країни», та на етапі запитання: «Навіщо вам це потрібно?» дівчина довго не могла відшукати відповіді. Заради слави та великої сцени? Ні, у Каті інша позиція.
«Люблю дивитись вокальні шоу, бачу там багато своїх колег. Хтось розчаровується, хтось іде вперед. Цікаво розуміти мотивацію виконавців. У відповідь чую щось на кшталт «прийшов (ла) сюди, щоб довести, що гідний (а) великої сцени». Вважаю, що самохизування в музиці – річ дуже небезпечна. Часто у вокальних шоу 11-річні діти співають Вітні Х’юстон, не до кінця розуміючи, що співають. Я – за суть і сенс в музиці», – каже молода виконавиця.
Тому не любить планувати життя наперед, а радіє творчим подарункам долі, має свою команду, з якою творить якісний музичний продукт та записує вже п’ятий музичний кліп.

Любов Добжанська

 

Попередня публікація

Нова процедура онлайн оформлення лікарняних дозволить роботодавцю оперативно відстежувати стан непрацездатності своїх працівників!

Наступна публікація

Велопробіг дружби «Шляхами білих хорватів»

Наступна публікація
Велопробіг дружби   «Шляхами білих хорватів»

Велопробіг дружби «Шляхами білих хорватів»

Громада – електронне видання

Громада - електронне видання | Відчуваймо ритм нового дня разом

© 2020 Громада. Усі права захищено!

Контакти

Львівська обл., м. Миколаїв, Площа Ринок, 28, 81600
098 022 62 23 (менеджер з реклами)
51–452 (редактор)

Немає результатів
Переглянути усі результати
  • Головна
  • Влада
  • Культура
  • Медицина
  • Спорт
  • Суспільство
  • Контакти