Минулої п’ятниці в міській бібліотеці Миколаївської територіальної громади гість із Києва Володимир Шовкошитний презентував загалом понад чверть сотні книжок різних авторів.
Раніше щороку в березневі дні Миколаїв переповнював письменницький і читацький гомін. Бо до запровадження карантинних обмежень цієї пори відбувалася Книжкова толока. І саме Володимир Шовкошитний – один із тих відомих письменників, хто не тільки не пропустив жодного свята книжки, а й щоразу, попри обмеження в часі, зі сцени міського Палацу культури, шкіл, у читацьких залах бібліотек доносив до читача ту правду про Україну, розповісти про яку поодинокі люди й досі не наважуються, інші ж навіть не сприймають її…
Один із засновників Народного Руху України та громадський, політичний діяч, письменник, перекладач і видавець, ліквідатор наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції у 1986 році, президент громадської організації «Союз Чорнобиль» Володимир Шовкошитний презентував, серед інших творів, художньо-документальну повість «Я бачив». Розповів присутнім, що півтора року очолював єдину і найбільш впливову групу ліквідації на Чорнобильській АЕС, тому знає посекундно про всі дії колективу та науковців після аварії.
– Прості речі рятують життя. Найважливіше – це техніка безпеки, бо вона написана кров’ю, – зауважив гість бібліотеки. – Необхідно про безпеку пам’ятати й у час пандемії.
А далі говорив про трилогію «Кров свята», що розвінчує міфи про Україну і стала бестселером, книгою-епопеєю. У ній йдеться про сторічну боротьбу нашого народу за державність, про зраду і сучасників при владі.
Гість бібліотеки представив також книги «Яр» та «Меч Арея» Івана Білика, «Повне зібрання творів Ліни Костенко», «Відьма» Анатолія Василенка, «Аристократ» із Вапнярки» і «Тінь генія» Олега Чорногуза, «Прапор перемоги. Ігри для дорослих» Анатолія Пономаренка, «Яблуневі цілушки. Саварка – роки і думи» Григорія Міщенка, «Рюрик із роду ск’єльдунгів» і «Вибір князя Аскольда» Леся Качковського, «Розвиднень» Любові Сердунич, «Три сходинки, п’ять свічок» Марії Моклиці, «Омана» Бориса Боровця, «Я і мій Дон Жуан» Марії Ткачівської, «Етимологія щастя. Думки заміжньої жінки» Світлани Кедик, семитомне видання вибраних творів Петра Сороки, роман-хроніку в голосах «Моя Друга світова» та майже роман пам’яті Івана Драча «Акордеон» Миколи Жулинського, історичну книгу «Двічі не вмирати» Івана Малюти, «Тетраедр» Ольги Слоньовської, інші.
Книжки про Україну – так коротко можна охарактеризувати ці презентовані видання загалом. Адже в них ідеться про нашу державу від її становлення до сучасності з її перемогами, радістю і любов’ю, викликаними патріотизмом, невдачами, прикрощами й болями, завданими зрадою або ж неуважністю й байдужістю. Повчитися в головних героїв не зашкодить кожному.
Тож доречним було б придбання видань не лише для міських, сільських бібліотек, а й шкільних. Про це висловилася завідувачка сектору відділу культури Рома Федорів. Зустріч із письменником і видавцем привернула увагу також секретаря міської ради Івана Андрійчика. А очільниця міської бібліотеки Віра Блискун охарактеризувала захід як свято книги, подароване читачам київським гостем.
Леся Бардак