Advertisement

Зовсім не випадково творча група учителів історії загальноосвітніх установ Миколаївського району та Розвадівської і Тростянецької об’єднаних територіальних громад своє перше в 2019-2020 навчальному році  організаційне засідання провела в приміщенні народного літературно-мистецького музею імені Уляни Кравченко і Миколи Устияновича.

Адже у цій споруді факти і події немовби постають перед очима саме тому, що їх підтверджують експонати і вміло веде екскурс у минуле завідувачка музеєм Марія Ганич. А ще рідкісну правдиву інформацію педагогічна спільнота почула з уст відомих дослідників історичного пласту – невтомних пошуковців професора Леонтія Войтовича, директорів освітніх установ Романа Сколоздри та Ярослава Папуги.

Учасники творчої групи не забули затвердити план своєї роботи і визначити тематику подальших засідань. Методист райметодкабінету відділу освіти Миколаївської райдержадміністрації Тетяна Лутчин із використанням інформаційних технологій презентувала діяльність групи педагогів-істориків – творчий доробок. Продемонструвала випуск методичних рекомендацій щодо підготовки учнів до першого етапу всеукраїнської олімпіади з історії. Складено по чотири варіанти завдань  для кожного класу – від восьмого по одинадцятий. Також ішлося про підготовку найздібніших школярів до участі в другому етапі олімпіади,  уже традиційному обласному турнірі юних істориків, а педагогів – у щорічному  конкурсі «Учитель  року». І ці рекомендації мали б стати стимулом для творчих педагогів обдумати навчальну програму і внести свої пропозиції щодо її зміни.

Але найцікавіше джерело знань, попри підручники чи наукові праці, – це таки розповіді. Присмачені описовими епізодами і жартами, словесні історичні джерела з уст гостей педагогічних працівників видзвонювали новизною і бажанням поділитися дослідженим із якомога більшою авдиторією. Тож тепер завдання педагогів – саме поділитися із почутим зі своїми учнями, щоб поглибити їхні знання про невпізнанну історію рідного краю та славетні його імена.

Склалося враження, що цей творчий захід педагогів вдався. І ще – що настала черга й учнів ознайомитися з експонатами музею та детальніше вивчити історію рідного Миколаївського району та літературно-мистецьку творчість його уродженців. Багато цікавого зібрано ще і в іншому музеї – історичному, що в центрі Миколаєва. Отож, передбачайте екскурсію в райцентр – нудьгувати не доведеться.

Леся БАРДАК

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Напишіть Ваш коментар
Вкажіть Ваше ім'я