Advertisement
Минулої неділі жителі Устя організували дефіляду, яка з локального свята перетворилася на районне дійство, адже в рамках заходу відбувся ще й ювілейний 10  етнофестиваль «Устянське літо 2018».
Відразу  після недільної Літургії, яку відправив о.Петро Верхоляк, у місцевому храмі святого мученика Микити вишивальниця Леся Демчук  демонструвала вишивки із власної колекції,  а майстриня Ольга Береза декламувала односельчанам власну поезію та провела майстер-клас із хусткування, пов’язуючи жінкам хустки за давніми традиціями.
Уже по обіді, попри те, що дощик так і норовив  полити з похмурого неба, устянці та гості вирушили на стадіон, де їх зустрічав духовий оркестр Миколаївського міського Палацу культури.  Зібравшись чисельною громадою, розпочали просто неба «Устянську дефіляду», як і годиться, виконанням Державного Гімну та молитвою.  Приємно здивували односельчан учасники художньої самодіяльності місцевого Народного Дому Соломія Якимишин та Ірина Павлів, які заспівали “Гімн села”.  Автором тексту устянської  візитівки на мелодію народної пісні “Пливе качка” є місцева жителька  Зор’яна Якимишин. Продовжили концертну програму Народний хоровий колектив НД  Устя та “Вишиванка” із НД Дроговижа.
А далі колективи, що прибули із сусідніх сіл, власне, і розпочали етнофестиваль, розкривши усю красу автентичних українських традицій та обрядів, притаманних лише їхньому населеному пункту.  Народний просвітницько-художній колектив «Наддністрянка» та дівочий ансамбль «Гонорові ходачки» НД Рудників інсценували дійство «Ой, на Івана, та й на Купала». Продовжили святковий концерт запальним виступом учасники Народного ансамблю народної музики РНД. А потім глядачі мали змогу побувати на українських вечорницях, які для них організували самодіяльні артисти НД Вербіжа. Жартівливу сценку «Дивна річ, в хаті піч» продемонстрували учасники художньої самодіяльності НД Гонятичів. Найулюбленішу страву чи не усіх українців возвеличили дійством “Вареники, хваленики, благословеники» артисти із НД Великої Горожанни. Як було прийнято колись переходити жити до нової оселі, продемонстрували учасники художньої самодіяльності НД Новосілок-Опарських. Розважив глядачів запальними композиціями гурт “Кляпарів бенд” із НД Ричагова, а учасники художньої самодіяльності НД Дроговижа показали цікавий обряд «Водіння куста». Завершився етнофестиваль дійством «Вітання іменинників» від учасників художньої самодіяльності НД Устя. Кожному із цих колективів вручили грамоти та цінні подарунки начальника відділу культури РДА Ірина Іваночко та заступник голови районної ради Євген Дзюбайло.
Устянська ж громада продовжила гуляння. Вітали цього дня найменшу жительку села Вікторію Євсеєнко;  настарших   – Софію Білінську та Володимира Шумського; наймолодшу сім’ю, яка утворилася напередодні (14 липня) – Ігора та Мирославу Синишиних; найбагатодітнішу родину Ярослава Самотоса, в якій зростають семеро дітей.
Як цього вимагають традиції справжньої дефіляди, були і частування: напередодні господині з кожної вулиці спекли по три пляцки, якими  залюбки смакували в неділю всі бажаючі, а ще пригощалися  кулішем, шашликами та  іншими смаколиками.
Спортивна програма теж була на всі смаки:  і «Козацькі розваги», які завершилися перемогою чоловіків із вулиці Кобилянської, за що ті отримали грошовий приз та ще й два ящики пива;  і дужання на руках, в якому найсильнішим став  Остап Горак; і демонстрація бойового гопака, і квест селом для підлітків.
А вже надвечір продовжив забави гурт «Надвечір’я» Миколаївського міського палацу культури та місцеві співачки Іра і Ганна Данилів та Соломія Якимишин. Завершилася «Устянська дефіляда» дискотекою…
Вікторія НИЧТА,  Ірина ЛЕСЬКІВ

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Напишіть Ваш коментар
Вкажіть Ваше ім'я