Advertisement

Освітню субвенцію на придбання обладнання для шкільних їдалень отримають Миколаївська загальноосвітня школа № 1 та Більченський навчально-виховний комплекс.

«Що це дасть, чи доцільно витрачати кошти?» – передбачаю, запитає читач. Тим паче, ідеться про 400 мільйонів гривень для шкіл усієї країни, які Кабінет Міністрів України виділяє на стандартних засадах співфінансування.
Засумніватися в потрібності оновлення матеріально-технічної бази шкіл, та ще й під час освітньої реформи (як би критично її не сприймали опоненти авторів змін), може й непоінформована людина, й та, котра не має дітей-школярів. Зрештою, у тому контексті, мовляв, навіщо тринькати кошти, скажімо й про те, чи за потребою купуємо нові меблі до своїх помешкань…
Детальніше про нове придбання розмовляємо з начальником відділу освіти Миколаївської райдержадміністрації Олегом Леховичем. І насамперед – про те, чому оновлення харчоблоків буде лише в двох школах.
Олег Іванович відповів, що перелік навчальних закладів, які отримають освітню субвенцію на придбання обладнання для харчоблоків, затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 18 травня 2020 року № 643. Така кількість шкіл там вказана, незважаючи на те, що відділ освіти подав пропозиції на придбання обладнання для харчоблоків для дев’яти, у яких налічується більше, ніж по 200 учнів. У переліку були Миколаївська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, Миколаївська гімназія, Роздільська ЗОШ І-ІІІ ст, ОНЗ «Більченський НВК», Миколаївський, Гірський, Дроговизький, Київецький та Рудниківський навчально-виховні комплекси.
Отож, за кошти розподілу резерву освітньої субвенції із залученням коштів районного та місцевого бюджетів у 2020 році за напрямом “Ремонт та придбання обладнання для їдалень(харчоблоків) закладів загальної середньої освіти” для харчоблоку Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 передбачено придбання пароконвектомата, універсального апарата RATIONAL VarioCookingCenter, двох холодильних шаф, марміту (теплового обладнання) для других страв, картоплечистки, п’яти обробних столів, чотирьох стелажів для посуду та посудомийної машини. А для харчоблоку ОНЗ «Більченський НВК» придбають електродуховку, чотири плити електричні, два холодильники, два електрокип’ятильники, три ванни мийні двосекційні, шість стелажів виробничих, дві сушарки для посуду, п’ятнадцять столів із полицею.
Голова Миколаївської районної ради Тарас Зубрицький додає, що оновлять і модернізують харчоблоки у закладах освіти протягом карантину та канікул, повинні впоратися до 1 вересня:
– Обсяг освітньої субвенції для оновлення обладнання харчоблоку Миколаївської ЗОШ №1 становить 1084000 гривень, співфінансування передбачається в сумі 272 тисячі гривень, а для Більченського НВК – відповідно 124 і 32 тисячі гривень. Попередньо обговорено готовність долучитися до проекту коштами районного бюджету. Дякую всім, хто з розумінням ставиться до цієї потреби, бо, до слова, такі речі у вищеназвані школи: Миколаївську і Більченську – купували ще відповідно у 1989 чи в 1991 році.

Леся БАРДАК

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Напишіть Ваш коментар
Вкажіть Ваше ім'я