Advertisement

Міські депутати «перейменували» садочки, затвердили платні послуги для міського Палацу культури та дискутували з приводу назв нових вулиць і необхідності автостоянки. І найголовніше – усі «атовці» отримали земельні ділянки.

Чергова сесія Миколаївської міської ради, яка відбулася  25 вересня, розпочалась з приємного – мер Андрій Щебель здоровив вітальними грамотами та букетами квітів ювілярок Зоряну Москалюк і Галину Максимович.  Поза будь-яким сумнівом, депутати з задоволенням слухали й слова подяки жительки вулиці Гагаріна (прізвище, на жаль, уяснити не вдалось) за впорядкування тамтешньої дороги.

На цьому тлі значно прозаїчнішим здавався виступ юриста за фахом Романа Тенети, який кандидується в очільники Миколаївської райдержадміністрації, з проханням надати приміщення для публічних дебатів решті претендентів на посаду голови РДА. «Міська рада тут ні до чого», – резонно зауважив міський голова, запропонувавши пану Роману звернутися з таким питанням, власне, у райдержадміністрацію, яка би й мала опікуватися подібними заходами.

І вже зовсім у звичний ритм роботи депутати увійшли після пропозиції свого колеги Михайла Галущака включити до порядку денного питання про недавній розгін поліцією у Соснівці протестуючих, які не хотіли миритися із завезенням до нас російського вугілля. Від такої пропозиції депутати утрималися, водночас підтримавши рекомендацію Зоряни Москалюк відразу скерувати відповідне звернення з засудженням дій поліцейських у вищі органи державної влади. А, утрясши ще деякі формальності, наші обранці врешті-решт приступили до розгляду питань порядку денного.

А першими тут значилися пункти про зміну назви та затвердження статутів закладів дошкільної освіти «Теремок» і «Журавлик». Відразу ж заспокою усіх, хто водить своїх діточок чи онуків у згадані садочки – вони так і називатимуться й надалі. Зміниться лишень оте попереднє посилання: було «дошкільний навчальний заклад»  –  стало «заклад дошкільної освіти». Ось і вся «новація», суть якої можуть розтлумачити лише спеціалісти.

Значно зрозумілішим було затвердження положення про надання платних послуг Миколаївським міським Палацом культури. Тут усе ясно, як білий день – цей заклад може і повинен заробляти гроші, надаючи свої послуги. А їхній діапазон широченький: від проведення «вистав, театральних, музичних, хореографічних постановок, концертів, фестивалів, конкурсів, бенефісів, естрадних шоу, виставкових, освітніх та інших заходів» – до прокату «сценічних костюмів, взуття, музичних інструментів і театрального реквізиту». Зрозуміло, що й вартість платних послуг теж різноманітна. Скажімо, якщо  захочете, аби вам розробили сценарій масового заходу на замовлення, то готуйте п’ятсот гривень. А ось прокат костюмів коштує удесятеро менше – лише п’ятдесят гривень. Щоправда, при умові, що «продефілюєте» в орендованому вбранні лише годину. А найдорожче вартує використання актової зали – вісімсот гривень за годину.

Без особливих дискусій депутати розглянули питання щодо нерухомого майна комунальної власності – нежитлової будівлі по вулиці Скарбека у селищі Заклад та затвердили графік проведення чергових засідань сесій Миколаївської міської ради на четвертий квартал цього року. Вони й надалі розпочинатимуться о 10.00 год.

Депутати затвердили також розпорядження міського голови. (Пригадалися часи, коли навколо саме цього питання порядку денного розгорялися справжнісінькі словесні баталії, а пристрасті сягали «точки кипіння»). Цього ж разу на зауваги депутатів Ігоря Ковальського, Володимира Савчина та Михайла Галущака був готовий давати пояснення заступник міського голови Андрій Бачик.

А ось  при розгляді питання  про створення нових вулиць у Миколаєві уникнути дискусії не вдалося. Михайло Галущак  засумнівався у доцільності назвати одну з чотирьох вулиць у кварталі забудови «Ксєндже»  Широкою, натомість запропонувавши власний варіант – вулиця Героїв Майдану. Тут вже керуючий справами виконавчого комітету міськради Юрій Шпак мусів пояснювати усі нюанси стосовно найменування новостворених вулиць у кварталах забудови «Ксєндже» та «Писанка». І насамперед наголосив, що це питання було винесено на розгляд громадськості через засоби масової інформації, внаслідок чого отримали двадцять вісім відгуків. А до вибору назв вулиці були залучені досвідчені історики. Принагідно пан Юрій розтлумачив першоджерела назв новостворених вулиць. Присутні мали можливість якщо не дізнатися, то принаймні поновити у пам’яті, хто такі Іван Головацький, Петро Терлецький, Володимир Єльчанінов та Мирон Старовецький, на честь яких й було названо нові вулиці, та з приводу чого свої назви отримали вулиці Добушів провал, Адамів форт, вулиця Блажкова та вулиця Високий камінь. А от вулиця Широка так і залишилася Широкою, оскільки, як зазначив міський голова, одна з вулиць Миколаєва уже увіковічнила у своїй назві Героїв Майдану.

Дещо інші акценти було розставлено при розгляді питання порядку денного «Про розроблення детального плану території для розміщення кварталу багатоповерхової забудови між вулицями Львівською і Полуботка П. та проспектом Грушевського». І тут скажу таке. Як мешканець однієї з квартир на проспекті Грушевського, з усією відповідальністю стверджую: чимало моїх сусідів та сусідів моїх сусідів щиро дякуватимуть депутатам міськради Світлані Соколовій та Зоряні Москалюк, які буквально в унісон підняли таку болючу для нас проблему, як паркування автомобілів. (Ними проспект буквально запруджений, а деякі власники вже «паркуються» навіть на тротуарі або навпроти під’їздів). Інакше кажучи, облаштування автостоянки у згаданому мікрорайоні не те, що на часі, а буквально вже давно стало чи не найпершою необхідністю. І з цим, напевне, погодяться й власники авто, які теж би воліли, аби їхні засоби пересування не ночували просто на вулиці, а перебували у спеціально відведеному місці. Пішовши далі своїх колег, депутат Василь Потурай порадив облаштувати сучасну двоповерхову «парковку» та шукати того, хто міг би взятися за таку справу. Принагідно Лідія Буфан звернула увагу своїх колег на  безлад з припаркованими авто у центрі Миколаєва. (Свого часу «Громада» уже піднімала цю проблему на своїх сторінках). Тут тільки додам, що усі ми будемо безмежно вдячні вищезгаданим депутатам, якщо їхні зауваги будуть взяті (вибачаюсь за тавтологію) до уваги і трансформуються у конкретні справи.

Ну, а потім депутати приступили до розгляду кількох десятків земельних питань. Заслуховуючи пояснення голови комісії з питань землеустрою, містобудування та охорони навколишнього середовища Святослава Дроздова і землевпорядника міськради Галини Ривко, рішення приймалися без якихось суттєвих затримок. Ото хіба що трохи «забуксували» на пункті 26 «Про розроблення детального плану території для будівництва та обслуговування станції технічного обслуговування по вул. Лисенка». Обранців насамперед цікавило, чи не буде це мати шкідливого впливу на довкілля. Саме з цього приводу депутатка Оксана Держило-Ганич запропонувала довивчити це питання та визначатися з рішенням вже на наступній сесії. Але колеги вирішили не відкладати його у «довгу шухляду», внесли необхідні корективи-поправки та проголосували у цілому.

А така злагодженість у прийнятті земельних питань стала ще зрозумілішою, коли міський голова Андрій Щебель вже у «різному» озвучив чи не найголовніший набуток звітної сесії – усім учасникам АТО, які звертались у міськраду, земельні ділянки виділено.

Степан Семенюк, м. Миколаїв

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Напишіть Ваш коментар
Вкажіть Ваше ім'я