Advertisement

У конкурсі на краще фото цьогорічного урожаю, який на початку вересня оголосила «Громада», перемогла фотографія кавунів від нашої колеги-журналістки і прекрасної господині Галини Кончаківської. Галина вже отримала свій приз – сертифікат на 500 гривень від магазину насіння й агрохімії “Щедре поле” (на “Шуварі”). А також поділилася секретами вирощування цієї південної культури.

– Кавуни вирощую вже п’ять років, — розповідає Галина Кончаківська. – За цей час було різне, були й невдачі. Але я не здавалася і цього року зібрала понад 50 стиглих і солодких плодів. Щоб отримати бажаний результат, необхідно ретельно обирати насіння. В першу чергу, це має бути насіння ранніх сортів, щоб кавун встиг дозріти у наших кліматичних умовах. Висіваю його наприкінці лютого або на початку березня, залежно від погоди. Насінини висаджую спочатку у пластикові стаканчики по одній. Паростки з’являються дуже швидко. Кавуни потребують поживної і пухкої землі, а в спеку їх треба щедро поливати. Якщо їм підійде погода, то з одного стебла можна зібрати і 4 плоди. До речі, якщо літо дощове, то бур’яни навколо кавунів не виполюю, адже вони «випивають» усю зайву вологу. Збирати урожай можна через  півтора-два місяці. Кавуни — непримхливі та майже не хворіють. Єдине, що їм може зашкодити, то це борошниста роса.

Галина Кончаківська ще й полюбляє експериментувати.

– Експериментую із різноманітними екзотичними рослинами, — зізнається переможниця. – Зараз вирощую ківі. Плекаю їх вже четвертий рік і дуже чекаю на урожай. Насіння брала із куплених плодів. Треба розрізати стиглий фрукт, акуратно ложкою вибрати м’якуш, викласти на марлю, складену у кілька шарів, і промити під проточною водою, потім добре висушити. До речі, щоб ківі росло у наших умовах і навіть давало плоди, його необхідно підготувати до холоду. Тож насіння викладала на вологий пісок і поміщала посудина у холодильник, пильнуючи, щоб температура не була нижчою 5 градусів. У холодильнику тримала насіння три тижні. Потім ставила його у тепла місце, обгортала харчовою плівкою, і вже за тиждень воно проросло. Садити ківі також треба навесні у звичайну землю. Рослина досить невибаглива. Влітку потребує тепла, світла і рясного поливу, а взимку саджанці необхідно перенести у прохолодне місце і якомога менше поливати.

Галина Кончаківська зізнається, що город для неї – це хобі, займаючись яким вона забуває про усі проблеми:

– Дуже люблю вирощувати помідори. Це доволі вдячні рослини, якщо за ними правильно доглядати. Маю їх декілька сортів і вже давно не купую помідорів на ринку. Пробувала вирощувати дині. Але, попри те, що вони виростали необхідних розмірів, смаку не мали. А ще дуже люблю квіти. Вирощую їх доволі багато різновидів і не збираюся зупинятися.

Вікторія Ничта

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Напишіть Ваш коментар
Вкажіть Ваше ім'я