Advertisement

Днями стало відомо, що Кабінет Міністрів України визнав Розвадівську ОТГ спроможною. Про це та про бачення розвитку громади в перспективі незадовго до державного свята – Дня місцевого самоврядування – спілкуємося з головою Розвадівської сільської ради об’єднаної територіальної громади Романом Сидором.

-Із 1 січня 2018 року відповідно до затвердженого Верховною Радою України «Бюджету-2018 року» наша громада перейшла на прямі відносини з державним бюджетом, отже, отримала ряд субвенцій та дотацій. У громаді утворено Центр первинної медико-санітарної допомоги, Центр фінансово-господарського та навчально-методичного забезпечення закладів освіти і культури, розширено штат працівників сільської ради. Перед депутатами і працівниками сільської ради  постало завдання показати своє вміння консолідовано працювати на становлення і розвиток громади. І якщо ще торік сесії сільської ради відбувалися під різними політичними гаслами, створювались певні коаліції, фракції, то зараз депутати зрозуміли, що на першому місці мають бути реалізація інтересів територіальної громади, покращення інфракструктури та добробуту громадян.  Власне, реформа децентралізацією дала змогу відчути, що сільська рада (ОТГ) – це важливий інститут реального народовладдя  і несе велику відповідальність за забезпечення  належних умов для жителів кожного населеного пункту.

-Для цього потрібен, серед іншого, відповідний кадровий потенціал. Чи під силу спеціалістам нові напрямки роботи, завдання?

-Відрадно, що працівники центру медицини з головним лікарем Оксаною Марцуняк і центру освіти та культури з директором Романом Гаврильчаком усвідомили нові вимоги, швидко опанували новизну робочого процесу.  Також за десять місяців їхньої діяльності ми не мали жодних проблем із виплатою заробітної плати, матеріальним і технічним забезпеченням закладів охорони здоров’я, освіти і культури. Працівники центрів розуміють, що на них лежить велика відповідальність за належне функціонування підпорядкованих закладів.

-Однак, варто віддати належне очільникам населених пунктів громади, котрі першими не лише організовують сільські громади на конкретні справи, а й вислуховують претензії…

-Справді, жителі громади, аналізуючи повідомлення в засобах масової інформації про зростання доходів громад, що об’єдналися, вимагали змін – багатьох і негайно. Проте бюджет сільської ради не настільки великий, щоб можна було реалізувати всі ідеї та вирішити всі побутові проблеми за один рік. Тож не дивно, що й старости наших сіл входили в бюджетний рік із певною пересторогою. Попри це, хочу віддати належне Ігорю Гриніву, Оксані Струк і Вікторії Трембі за їхню працю протягом року. У межах своєї компетенції вони зробили все від них залежне, щоб інфраструктура сіл змінювалась. Можу впевнено сказати, що жодне село територіальної громади не було обділене фінансуванням. Зміни відбулись і в школах, і в ФАПах, і в Народних Домах. Частково відремонтовані дороги та вуличне освітлення. Ми включились в різноманітні проекти, що вимагали співфінансування громади. Ще є що оновлювати, але не все можна зробити сьогодні й одразу…

 -Та ще й при цьому головний рушій змін – кошти…

-Так. Зараз працюємо над покращенням інвестиційного клімату в громаді. Є напрацювання щодо встановлення вітрових електростанцій, сонячних панелей. Чіткі правила гри, встановлені в громаді, дали змогу тісніше співпрацювати з фермерами та агрофірмами, а отже обробити зарослу бур’янами й кущами землю.   Переконуємо підприємців у тому, що сплачені ними податки – це ключ до успішності громади. 

-А що скажете про практиковані в діяльності об’єднаних територіальних громад ще й інші зовнішні фінансові вливання в ОТГ?

-Не секрет, що Розвадівська ОТГ працює поза Перспективним планом, затвердженим Львівською обласною радою. І тут, власне, є надважливим визнання на урядовому рівні нашої громади спроможною, що і сталося 7 листопада 2018 року. Цьому передували наші звернення до уряду, мої особисті зустрічі з Ростиславом Замлинським – першим заступником голови Львівської ОДА, Геннадієм Зубком – віце-прем’єр міністром – міністром регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, Іриною Луценко – народним депутатом Верховної Ради України.  І я висловлюю вдячність Ростиславу Замлинському і Миколі Седілу, депутату Львівської обласної ради, за підтримку нашої громади, бо написати звернення народного депутата – це одне, а реально допомогти громаді стати на її бік, переконати «Київ» у її самобутності – це зовсім інше. Сподіваюсь, що і Львівська обласна рада внесе зміни до Перспективного плану формування територіальних громад області.

А оскільки 7 грудня – День місцевого самоврядування, то користуючись нагодою, вітаю усіх депутатів громади, старост, працівників сільської ради з професійним святом, бо це справді свято тих людей, котрих обирає суспільство. І нехай ваш професіоналізм, цілеспрямованість і відповідальність робить нашу громаду щасливою та успішною!

Леся Бардак

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Напишіть Ваш коментар
Вкажіть Ваше ім'я