Advertisement

Днями головна лікарка Миколаївської районної лікарні Ірина Хрущ повернулася із навчальної поїздки із Хорватії. Там лікарі  різних медичних закладів Львівщини вивчали роботу системи охорони здоров’я Хорватії.

– Рівень медичного обслуговування Хорватії вражає, – ділиться думками Ірина Хрущ. – Тут передбачено усе для комфортного перебування пацієнта та роботи медиків: сучасні будівлі, комфортні умови, своя технічна станція обслуговування “швидких”, кімнати відпочинку, кімнати для надання невідкладної допомоги. Цілодобово працює кол-центр прийому викликів:  один диспетчер відповідає за виклики санітарних перевезень, інший – за надання медичної допомоги. Щоденно приймають більше 1500 дзвінків, із них 72% стосовно медичної допомоги, а 28% з приводу санітарних перевезень.

Співрозмовниця зауважує, що медична система Хорватії дуже подібна до нашої. У них, як і у нас, точка входу пацієнта в систему – це сімейний лікар. Він пояснює, скеровує, спостерігає, підтримує, нагадує, забезпечує пацієнту доступ до всіх медичних послуг. Але у Хорватії всі повноваження в медицині чітко розмежовані. І пацієнти, і лікарі дотримуються встановлених порядків.

– “Лікарняні” в Хорватії виписує лише сімейний лікар, – продовжує Ірина Володимирівна. – За цим ведеться ретельний контроль.  Наявні державні скринінгові програми раннього виявлення раку молочної залози, шийки матки, товстого кишківника, раку легенів – всі вони продумані до деталей, а пацієнт свідомий того, що відвідування скринінгів – це виключно його відповідальність. Усе це у хорватській медицині стало можливим завдяки прозорості системи, титанічній праці та патріотизму лікарів і менеджерів та запровадженню дієвої загальнодержавної системи E-Health.

Ірина Хрущ зазначає, що такі навчальні поїздки дуже корисні для українських медиків, адже вони лише вступили у медичну реформу і перейняти досвід закордонних колег дуже корисно.

Вікторія Ничта

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Напишіть Ваш коментар
Вкажіть Ваше ім'я