Advertisement

Із 20 по 22 вересня на футбольних полях Миколаєва, Роздолу та Нового Роздолу проходив V Всеукраїнський дитячий турнір з футболу пам’яті заслуженого майстра спорту, видатного футболіста і тренера Андрія Баля. Нагадаємо, що цей меморіал – своєрідне продовження турніру «Золота осінь», який протягом 11 років проводився на наших теренах завдяки братам Балям – Андрію та Оресту. Варто підкреслити: турнір продовжує жити завдяки друзям, колегам, однодумцям легендарного футболіста та всім небайдужим. Цього разу змагалися 12 команд. А окрім юних учасників футбольних баталій турнір відвідали рідні, друзі та колеги Андрія Баля, представники влади, спортсмени, тренери інші почесні гості.

Футбольні баталії розпочалися ще в четвер. Участь в турнірі взяли юнацькі команди із Роздолу, Миколаєва, Нового Роздолу, Дрогобича, Стрия, Трускавця, Жидачева, Червонограда, Дубна, Рівного та дві – зі Львова.

Уп’ятницю у дворі Роздільської школи відбулося урочисте відкриття турніру. Саме у цьому навчальному закладі навчався Андрій Баль, а ще одним свідченням цього є меморіальна дошка із його портретом, розміщена на фасаді будівлі. Спочатку відбулася церемонія підняття національного Прапора, під час якої лунав Державний Гімн України. Далі учні місцевої школи за традицією вшанували борців за волю України, поклавши вінки до монументу. Із вступним словом до присутніх звернувся незмінний голова оргкомітету, заступник директора Роздільської школи Ігор Мартинюк, який пригадав пам’ятні моменти з життя Андрія Баля. Дякував усім, хто долучився до проведення турніру та вшанування пам’яті легенди «гри мільйонів», зокрема, його брату, спортивному директору ФК “Верес” (Рівне) Оресту Балю, народному депутату України Тарасові Батенку, керівництву ПрАТ «Роздільський керамічний завод» та РДГХП «Сірка», а також Миколаївської РДА, Миколаївської районної ради, Новороздільської міської ради, Роздільської селищної ради, гостям, працівникам оргкомітету, арбітрам, вчителям, учням… Присутні вшанували пам’ять Андрія Баля хвилиною мовчання. Опісля слово мав відомий тренер Мирон Маркевич. Промовець, серед іншого, пригадав незабутній гол Андрія у ворота збірної Бразилії на ЧС 1982-го, його гру в «Карпатах». Зазначив, що той був майстром своєї справи і людиною з великої літери, а юним футболістам побажав завжди бути справжніми і щирими. Степан Юрчишин у вітальному слові, серед іншого, бажав успіхів учасникам турніру. Заступник голови РДА Віктор Козоглодюк акцентував на важливості проведення меморіалу, адже він, зокрема, дає можливість проявити себе юним талантам, тренерам – побачити їх, насамкінець побажавши успіхів, всіх благ і всього найкращого. Селищний голова Роздолу Марія Рогуля зазначила, що пишається проведенням турніру на своїй малій батьківщині, яка дала світу такий талант – Андрія Баля.

Відрадно, що перші відзнаки юні спортсмени отримали вже цього дня і жодна команда не залишилась без нагород. Отож всі учасники змагань отримали малі пам’ятні вимпели із символікою турніру, а кожній команді, окрім цього, вручили по великому вимпелу та кубку за участь. Нагороджували юних гравців легенди футболу, тренери Степан Юрчишин, Олег Родін та Мирон Маркевич. Помітною була радість в дитячих очах від зустрічі із метрами. Як вдало відзначили гості урочистостей: насамперед турнір проводиться для дітей, для душі, так, як хотів би цього Андрій Баль. На завершення присутні висловили впевненість у проведенні 6-го меморіалу. Окрім цього, Орест Баль зазначив можливість проведення турніру пам’яті свого брата в майбутньому ще й у Києві. До речі, що зараз він проводиться влітку також у Львові. А ще вкотре лунали пропозиції назвати школу та вулицю у Роздолі на честь Андрія Баля.

У суботу, після того, як футбольні баталії добігли кінця, прийшов час нагородження юних спортсменів. В урочистостях з нагоди завершення змагань, які проходили в Роздільській школі, взяли участь голова оргкомітету Ігор Мартинюк, завідувач сектору спорту Миколаївської РДА Іван Наконечний, тренер Володимир Казбан, а ще серед гостей був перший тренер Андрія Баля Олесь Михайлович. Отже, у підсумку в напруженій боротьбі перемогу в турнірі здобула команда Жидачева (на фото внизу), друге місце – у юних футболістів львівських «Карпат», третю сходинку посіла команда Червонограда, Новороздільська ДЮСШ – четверта, пята – ДЮСШ «Дрогобич», шосте місце у Миколаївської ДЮСШ, сьоме – у юнаків із рівненського “Вереса”, восьме посіли юні гравці Роздолу, а дев’яте – у Дубного із Рівненщини, львівський «Лицар» на десятому місці, одинадцяте у Трускавця, а дванадцяте – у ДЮСШ «Стрий». Преможці та призери отримали заслужені грамоти, медалі та кубки. А кращим футболістам у номінаціях вручили пам’ятні статуетки: воротар – Мирон Берчан (ДЮСШ, м.Червоноград), захисник – Олег Коваль (Жидачівська ДЮСШ), нападник – Ростислав Байдак (ФК «Карпати», Львів), гравець – Назар Гринів (Роздільська ЗОШ).

Андрій Баль прагнув кращого для дітей. Підтвердження цьому, зокрема, футбольні баталії «Золота осінь», які він разом із братом протягом тривалого часу проводив на наших теренах. Адже беручи участь у таких змаганнях, юні футболісти, серед іншого, отримавши масу позитивних емоцій, зустрівшись із майстрами «гри мільйонів», мають можливість проявити себе, отримати заслужені нагороди і, можливо, знайти своє майбутнє. Заслуговує поваги те, що рідні, друзі, колеги та всі небайдужі не забувають прагнень Андрія Баля і в пам’ять про нього продовжують традицію проведення цих дитячих футбольних змагань. А ще завдяки турніру у кожному живе пам’ять про великого майстра своєї справи, добру та відкриту людину з великої літери…

Мирон Кончаківський

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Напишіть Ваш коментар
Вкажіть Ваше ім'я