Advertisement

Ця рудниківчанка має золоті руки. Світлини її брошок, браслетів, шпильок для волосся, викладені в соціальній мережі, привертають увагу майстерним поєднанням кольорів.

На розкриття секретів читачам «Громади» Марія не скупиться..
Співрозмовниця розповідає, що її захоплення почалося з перегляду телевізійної програми, герої якої не приховували, чим займаються у вільний час.
– Я почала працювати з крохмалем, — каже Марія. – Але мені не вдалося нічого зліпити з нього. Якось, ще в 2014 році, побачила в магазині полімерну глину й придбала. Почала формувати з неї рамку для маминих фотографій, браслети. Потім побачила в Інтернеті, що дівчина виготовила бантики і пише про бажання мати до них серединку в формі звіряток. Я спробувала і зуміла виліпити ці фігурки, запропонувала їй. Потім наліпила ведмедів, оленів, лисичок, додатково ще й бантики спробувала виготовити. Спочатку – зі стрічки, потім – з екошкіри. Передивилася в Інтернеті майстер-класи. Це сподобалося. А в 2020–му спробувала виготовити прищіпки для волосся. Хочу створити в Інстаграм свій магазин.
Марія використовує в рукоділлі екошкіру, фетр, стрічки, мереживо.
– Іноді важко поєднати у брошці екошкіру та полімерну глину, — продовжує майстриня. – Колір підібрати вдається не завжди. Треба мати великий вибір матеріалу, який купую в Інтернет-магазинах чи в звичайних — із товарами для рукоділля. Для основи прищіпки для волосся беру стрічку. Глітерний фоаміран дешевший, але недовговічний. Але ж він надає виробу форми! Пов’язки виготовляю із фетру.
Серед інструментів, які є в Марії, — набір для формування виробів із полімерної глини, ножички, килимок із виїмками для формування кульок, голки. Використовує клей гарячий, клей надміцний, клей швидкий. Наприклад, бантик з екошкіри скріплює гарячим клеєм, а з фетру пришиває голкою й ниткою, квіти – надміцним клеєм.
Марія любить творити нові вироби у своєму робочому кабінеті. Сідає за зручний столик, розкладає на ньому матеріали й інструменти, що досі відпочивали на поличках. Працює на замовлення. Переважно – вручну. Хтось купує силіконові форми, а Марія виріб із глини ліпить руками, інструментами лише поправляє.
А нещодавно зацікавилася виготовленням джутових сумочок.
-Зараз модні й дуже дорогі сумочки солом’яні, а я вирішила спробувати альтернативу – джутові лляні, — хвалиться Марія Кадій. – Джут тонкий, тому сплітаю його в косичку, потім склеюю на тканинну основу. Ручки із ланцюжка та перлинок. Верх стягується стрічкою із перлинками. Може, й неправильно щось роблю в цій спробі, але методом спроб навчуся.
…Якщо читачам цікаво, яка в Марії професія, то це – не секрет. Але чи повірите? Так-так, майстриня і просто творча особистість Марія Кадій – дипломований правознавець-юрист. Загальну освіту здобула в Рудниківському навчально-виховному комплексі, потім навчалася на відділенні правознавства Стрийського коледжу Львівського Національного аграрного університету. Спробувала заробітчанських мандрів, але більше в Польщу не збирається.
– Та й чоловік не пустить, — усміхається Марія. І продовжує розповідати про брошки, шпильки, прищіпки, браслети, сумочки, квіти на домашніх клумбах і про своїх дорогих серцю чоловіка, маму та сестру Андріану. І не приховує, що з дитинства любить щось ліпити та шити одяг лялькам.
А ви теж спробуйте виготовити такі красиві речі, які створити Марія Кадій, і карантинний час не видаватиметься сумним.

Леся БАРДАК

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Напишіть Ваш коментар
Вкажіть Ваше ім'я