Advertisement

Я люблю рідну мову. Таким був лейтмотив заходу, що відбувся минулої п’ятниці, 21 лютого, у народному літературно-мистецькому музеї імені Уляни Кравченко і Миколи Устияновича.

Того дня сюди завітали школярі-другокласники Миколаївського навчально-виховного комплексу. Разом зі своїми класними керівниками Галиною Гуменною та Іриною Регуш діти спершу слухали завідувачку музеєм Марію Ганич, яка насамперед згадала видатних історичних постатей минулого – Уляну Кравченко та Миколу Устияновича. А оскільки у цей час в музеї саме діяла виставка наших художників-земляків Ореста Хоркавого та Ореста Сколоздри, то принагідно пані Марія знайомила діточок з творчим доробком цих знаних майстрів пензля.

І можна собі тільки уявити захоплення малечі, яка відтак мала змогу послухати самих художників, поспілкуватися з ними. Знайомлячи школяриків з азами своєї мистецької «кухні», і Орест Хоркавий, і його тезка Орест Сколоздра закликали дітей любити рідний край, свою Вітчизну-Україну.

Ще одним сюрпризом для другокласників була присутність на заході відомого громадського активіста Миколи Адамчука. Зробивши захопливий екскурс в історичну минувшину Миколаєва та Дроговижа, він теж закликав школярів шанувати нашу багату духовну спадщину, шанувати рідну мову так, як її шанували Уляна Кравченко та Микола Устиянович.

Ну, а те, що подібні зерна-заклики лягали у благодатний грунт, підтвердили самі хлопчики та дівчатка. Вони підготували чудову літературну композицію, присвячену, власне, рідній українській мові. І знову ж треба було бачити щире захоплення діточок, коли вони декламували віршики і навіть співали пісень.

Завершувався захід теж на піднесеній ноті. Художник Орест Хоркавий подарував класному керівникові 2-Б класу Ірині Регуш картину-етюд (тут вже справжньою іменинницею почувалася другокласниця Веронічка, внучка пана Ореста). Насамкінець завідувачка музеєм Марія Ганич частувала малечу солодощами. Не обійшлося й без фотографій на пам’ять про чудово проведений час.

Степан Семенюк, м. Миколаїв

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Напишіть Ваш коментар
Вкажіть Ваше ім'я