Advertisement

Незвичною відразу з двох причин була друга Служба Божа у храмі святого Архистратига Михаїла села Рудники недільного дня 27 січня. По-перше, місце церковного хору зайняли гості – колектив духовного співу «Марійська дружина», що діє при Радехівській школі мистецтв імені митрополита Андрея Шептицького. А, по-друге, після відправи тут же, у храмі, відбулось захопливе дійство – фестиваль колядок «Це – Різдво!».

А щоби вникнути у суть того, що відбувалося, треба повернутися до подій майже річної давності. Бо саме 11 лютого 2018-го року молодіжний церковний хор «Глорія» з Рудників, яким опікується Вікторія Старунчак, у Радехові, в тамтешньому храмі Святого Миколая, своїм співом супроводжував Службу Божу, а опісля брав участь у фестивалі колядок.
«Чому саме в Радехів подалися наші земляки?» – запитаєте. Відповідь проста: у цьому затишному районному містечку провела свої дитячі та юнацькі роки теперішня рудниківчанка і диригент «Глорії», педагог Миколаївської школи мистецтв Вікторія Старунчак. Там навчалася у музичній школі, а, здобувши фахову освіту, впродовж п’яти років працювала в ній викладачем. Тепер не тільки не пориває духовних зав’язків з «малою батьківщиною», але й зміцнює ці узи. І найкращим підтвердженням цього є, власне, візит-відповідь радехівчан у Рудники.
…Не маю слів, щоби уповні описати церковні співи «Марійської дружини». Це треба було чути! А ось про фестиваль колядок вартує розказати детальніше.
Відкривав його вже згаданий хор «Глорія» знаменитим «Щедриком». У цьому ж виконанні прозвучала колядка «Це – Різдво!».
Чудовим віночком колядок порадували й гості з Радехова. «Марійська дружина» під диригуванням вчительки тамтешньої школи мистецтв Людмили Сухар співала теж натхненно, піднесено.
Своїх попередників органічно доповнив церковний хор храму Архистратига Михаїла під керівництвом Марії Гладій.
А завершували фестиваль спільним виконанням коляди «Нова радість стала».
І за таке чудове дійство отець Петро Потічний вручив подяки керівникам хорів Людмилі Сухар, Вікторії Старунчак та Марії Гладій.
А завершальним акордом стало «Многая літа!» теж у спільному виконанні: й учасниками фестивалю, і всіма присутніми у храмі.
До цього лише додам, що хвилюючим під час цього дійства була промова директора Радехівської школи мистецтв Юрія Сухара, який побажав усім християнської злагоди та життєвих гараздів. Чудово впоралася з обов’язками ведучої Галина Потічна – вчитель катехитичної школи імені блаженної Лаврентії Гарасимів. Організатори пригощали малечу солодощами.
А ще особливо вразив той факт, що, слухаючи таке щире та миле виконання колядок, прихожани не втримувалися і нагороджували їх виконавців аплодисментами. А дехто так розчулився, що не приховував сліз…

Степан Семенюк, с. Рудники

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Напишіть Ваш коментар
Вкажіть Ваше ім'я