Advertisement

У серпні газета «Громада» спільно із відомим миколаївським фотографом Ігорем Гнатівим на своїй сторінці у соціальній мережі facebook оголосила  конкурс на краще фото із літнього відпочинку. Впродовж місяця читачі видання ділилися своїми найкращими світлинами. За головний приз – професійну фотосесію – боролися більше 70-ти учасників. Варто сказати, що переможця  фотограф обирав сам. Ми ж спеціально не називали авторів світлин, щоби не було спокуси обрати когось зі знайомих чи друзів.  А перемогла жива, динамічна та яскрава фотографія миколаївчанки Оксани Семеряк.

Одразу хочу сказати, – ділиться враженнями Ігор Гнатів, – що я з радістю прийняв пропозицію «Громади» про співпрацю. Редакція була своєрідним стартом моєї кар’єри фотографа, адже довгі роки працював тут фотокореспондентом. Ідея конкурсу мені також сподобалася, але навіть не міг собі уявити, що так важко буде обрати переможця. Практично усі світлини вартували уваги і були гідними перемоги. Тому довелося переглядати їх уважно кілька разів. Оцінював усе – композицію, світло, динаміку. Та основне, на чому робив акцент, – фотографія мала бути живою і передавати певні емоції. Саме такою була світлина нашої переможниці Оксани Семеряк. Зізнаюся, що коли дізнався, що перемогла саме вона, зрадів, адже з самого початку хотілося попрацювати із комунікабельною та приємною людиною. Дуже мене потішили емоції переможниці – це була щира і непідробна радість. Вона настільки загорілася бажанням якнайшвидше отримати свій приз, що вже за кілька днів ми організували фотосесію. Обрали для фотозйомки парк 400-річчя Миколаєва. Одразу визначили і стиль роботи. Це була сімейна фотосесія із елементами фотопортретного стилю. Із Оксаною та її дітьми  працювалося легко. Пощастило і з погодою, а тому фото вдалися дуже яскравими і сонячними.

Переможниця конкурсу Оксана Семеряк не приховувала своїх позитивних емоцій і із задоволенням розповіла про свої враження читачам «Громади»:

– Відверто кажучи, взяла участь у конкурсі лише для того, щоб підтримати улюблену газету. Надіслала декілька фото, але на перемогу навіть не сподівалася. Коли мені зателефонували із редакції і повідомили, що мої фото перемогли, спочатку подумала, що це жарт. А вже отямившись,  шалено зраділа, адже професійної фотосесії не робила жодного разу. До цієї події готувалася дуже відповідально. Зробила зачіску, професійний макіяж, але найважче було морально підготувати дітей. Переживала, що Марічка і Петро закриються у собі і не зможуть передати на камеру щирі емоції. Але Ігор Гнатів зумів знайти до них підхід. До речі, завдяки фотосесії мені вдалося втілити у життя і давню мрію, бо дуже хотіла зробити фото у яблуневому саду. Працювати із Ігорем  дуже сподобалося – усе було надзвичайно легко, просто і професійно. А коли побачила результат – то не повірила, що ми можемо так гарно і гармонійно виглядати. Зрозуміла, що для того, щоб зберегти найкращі миті свого життя, варто звертатися до професійного фотографа. Адже фото повинно передавати настрій і характер людини. Хочу сказати, що цінність фотографій відчувається з часом, адже чим більше його мине, тим частіше хочеться повернутися у щасливі миті свого минулого.

Ігор Гнатів каже, що для вдалої фотосесії важливо налаштуватися на позитив, позаяк навіть внутрішній стан людини передається на фото.

– Ви повинні йти на фотосесію, як на свято, – радить фотограф. – До речі, макіяж також має бути відповідним. Професійні візажисти знають, що обличчя повинно бути матовим, щоб не блікувало. Щодо постави, то тут не варто перейматися, адже професійний фотограф завжди порадить, як правильно стати чи у який бік краще повернути голову.

А ось фотографам-початківцям майстер радить не гнатися одразу за дорогою технікою:

– Щоб зробити вдалі фото, варто спочатку навчитися відчувати композицію і світло. А що основне – треба вміти впіймати момент, щоб передати на світлині усі емоції чи переживання. І коли ви навчитеся цим азам, зможете зробити неповторну фотографію навіть на смартфон чи звичайну “мильничку”.

Вікторія Ничта

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Напишіть Ваш коментар
Вкажіть Ваше ім'я