Advertisement

Чи задумувались ви колись над тим, щоб покинути своє спокійне і розмірене міське життя і переїхати у віддалене село, щоб поріднитися із природою і втілити у життя свою найзаповітнішу мрію? Чи вистачить вам сміливості кардинально змінити свої звички та почати усе з нуля? Мабуть, на таке зважилися б одиниці. А ось родина Рахманіних ризикнула, і зараз вони ні про що не шкодують. Адже їхні заповітні мрії починають втілюватися у життя і приносять не лише радість, а й користь.
Побували ми у них в гостях разом із начальницею відділу культури та туризму РДА Іриною Іваночко в рамках спільного проєкту «Мандруємо Миколаївщиною».

Сергій та Галина усе життя прожили у центрі Львова. Подружжя ніколи не задумувалось над тим, щоб покинути обласний центр та перебратися у село. Але так склалося життя, що одного дня необхідно було вирішувати – чи просиджувати штани на комфортному дивані перед телевізором, а чи кардинально змінити усе і почати працювати на землі. І вони обрали друге. Оскільки пані Галина родом із Поляни, то й осісти вирішили у батьківській хаті. Пан Сергій спочатку відреставрував житло, бо збудували хатинку ще у далекому 1924 році. Але новоспечений фермер намагався зберегти самобутність оселі, адже вже тоді у родини визріла ідея зайнятися зеленим туризмом. І привабити потенційного туриста тут справді є чим. Величні ліси, повні грибів та ягід, чудові краєвиди та маршрути для піших і вело-прогулянок, цікаві легенди та правдиві історії. І затишна старенька хатинка. ІУ 2015 році подружжя переїхало у рідну Поляну.
– Друзі донедавна не розуміли нашого пориву зайнятися фермерством і оселитися у глухому селі, – розповідає пан Сергій. – А зараз усі, як один, із задоволенням приїжджають до нас на відпочинок і кажуть, що у нас ще краще, ніж у Карпатах. Але починати усе з нуля було не так вже й просто. У Галининих батьків був «кавалок» землі, але вони вже були дуже старенькі і обробляти її не мали ні сили, ні бажання. То усе позаростало чагарниками. Але ми разом із товаришами розчистили ріллю і засіяли її зерновими культурами. Потім придбали кіз. А згодом виникла ідея вирощувати екологічно чисті продукти. Зареєстрували своє фермерське господарство, керівником якого став наш син Юрій. Він, до речі, також загорівся цією ідеєю і став активно нам допомагати.
Зараз Рахманіни забезпечують натуральними продуктами не лише прихильників здорового харчування зі Львова та Миколаєва. Їхніми послугами користуються і невеличкі ресторанчики та крафтові крамнички.
– Спочатку помідори, перчик, цибульку, зелень вирощували лише для себе, — продовжує свою розповідь фермер. – Коли урожаю був надлишок, ділилися продуктами із друзями та знайомими. Згодом з’явилися і перші клієнти. Тоді вирішили зайнятися таким бізнесом серйозно і придбали у кредит сучасну теплицю. У нас можна купити не лише овочі, а й смачні козячі сири, куряче м’ясо, домашні яйця.
Смачнючі сири халумі, качотту, бринзу, жовтий твердий сир із козячого молока готує господиня дому – пані Галина.
– Вчилася готувати ці сири сама, — розповідає жінка. – Усі рецепти вишукувала в інтернеті й експериментувала. Тепер це моя улюблена справа. Та й нашим гостям такі смаколики до вподоби, адже мої сири не містять ні крихти хімії та мають неповторний смак. Окрім сирів, моїм обов’язком на нашій невеличкій фермі є ще й вирощування сухоцвітів. У нас навіть найвибагливіший дизайнер знайде собі щось до смаку.
Сири у пані Галі справді неповторні. Особливо нам засмакував екзотичний сир качотта, смажений на грилі із м’ятою. Повірте, щоб ним посмакувати, вартує їхати у кінець Поляни, а потім ще й відчути екстрим, піднімаючись на круту гору.
Планів у фермерів чимало. Вже цьогоріч, коли зберуть зернові, планують засадити свої «плантації» різними ягодами. Правда, як зізнався пан Сергій, не дуже ладнають із місцевими депутатами, адже ті постійно намагаються, як то кажуть, вставити палки у колеса. Але Рахманіни не опускають рук, адже, як твердять самі, саме у Поляні їм вдалося досягти внутрішньої рівноваги, саме тут вони віднайшли спокій і задоволення від життя. Саме тут вони відчули себе частиною всесвіту, і цей новий світ не проміняють більше на жодні блага цивілізації.

Вікторія Ничта

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Напишіть Ваш коментар
Вкажіть Ваше ім'я