Advertisement

Таку обіцянку почули учасники зібрання, яке відбулося минулого вівторка, 29 січня, у міському Палаці культури.

А йшлося там головно про перспективи розвитку нашого району на наступні 2019 – 2021 роки. Значимість заходу потверджувала присутність на ньому голови Миколаївської райдержадміністрації Андрія Коса, голови Миколаївської районної ради Тараса Зубрицького, мера Миколаєва Андрія Щебеля, а також заступника голови Львівської облдержадміністрації Романа Филипіва.
І саме перший з них – Андрій Кос, у своєму виступі розтлумачив суть події: чітко визначитися, які об’єкти для кожної території будуть визначальними, пріоритетними на найближчі три роки. А для цього закликав присутніх не баритися з власними пропозиціями. І допоки присутні збирались з думками, пан Андрій звітував про зроблене упродовж минулого триріччя.
Зазначу відразу: ані цього, ані наступних ораторів, які вестимуть мову про минулі здобутки, не цитуватиму. По-перше, це б зайняло неабияк велику газетну площу з нагромадженням цифр та відсотків. А, по-друге, кожен житель у своєму населеному пункті й самотужки може оцінити ті зміни, що сталися у віддаленому та ближчому минулому. Дам лишень коротеньку інформацію для роздумів. Поки звітував голова райдержадміністрації, встиг занотувати з демонстрованих на екрані цифр: 48 шкіл, 12 садочків, 9 закладів охорони здоров’я, 23 Народних Домів, 106 кілометрів доріг. Саме стільки, виявляється, було реалізовано у нашому районі «проектів по ремонту об’єктів соціальної інфраструктури за період 2016 – 2018 років».
З подібним звітом виступив на зібранні й міський голова Миколаєва Андрій Щебель. Серед іншого, апелював до представника облдержадміністрації стосовно неотриманого досі третього траншу за завезення львівського сміття на наш полігон твердих побутових відходів. А у перспективний план розвитку міста пропонував включити продовження роботи над створенням об’єднаної територіальної громади, розвитку молодіжної політики, забезпечення каналізацією та водовідведенням житлового кварталу «Під печерами», обладнання лабораторії для дослідження питної води, участь в інвестиційних програмах тощо.
А коли настав час для пропозицій пересічними учасниками зібрання, то їх виявилося не так вже й густо. Зокрема, Олег Держило цікавився: коли нарешті вирішиться проблема з завершенням будівництва пологового відділення у Миколаєві та школи у Черниці, а також водопроводу по вулиці Шевченка у нашому місті? Станом доріг в окрузі цікавився Зіновій Блискун. Натомість, Роман Тенета пропонував у майбутньому шукати альтернативні джерела фінансування для реалізації різноманітних програм, зокрема й за межами району і навіть держави. Ще однією його пропозицією було створення у районі технічного парку. А Микола Адамчук озвучив особливо болюче питання для жителів нашого міста: яка доля чекає міське сміттєзвалище? Степан Карлицький пропонував інтенсивніше розвивати у районі туристичну галузь, а Володимир Микита – попіклуватись про дорогу з нашого району у напрямку Городка…
На ці та інші запитання відповідали усі вище названі очільники району, міста та області, до яких приєднався колишній голова Миколаївської райдержадміністрації, а теперішній начальник управління транспорту і зв’язку відповідного департаменту Львівської ОДА Тарас Оприск. Вони запевняли, що підняті проблеми триматимуть «на контролі» і неодмінно вирішуватимуть у міру можливого.
Під час «ліричних відступів» спілкування чиновників з присутніми у своєму записнику встиг знову ж таки занотував демонстровані на екрані «пріоритетні завдання на 2019 рік». Так ось, першим там значилось «Введення в експлуатацію ДНЗ в селах Дроговиж і Колодруби». На другому місці – «Завершення будівництва садочку у с. Рудники». А далі ідуть: «Завершення будівництва культурно – просвітницького центру у с. Березина; реконструкція ДНЗ у с. Держів; капітальний ремонт фасаду з утепленням горища ДНЗ «Теремок» у м. Миколаєві; капітальний ремонт шкіл: с. Дроговиж, Миколаївського НВК, Миколаївської ЗОШ №1, Рудниківського НВК (ремонт дахів та утеплення фасадів); реконструкція приміщення для підрозділу пожежної охорони Тростянецької ОТГ; придбання рентген – апарату для Миколаївської ЦРЛ; ремонт терапевтичного корпусу та бактеріологічної лабораторії Миколаївської ЦРЛ; будівництво амбулаторії групової практики у с. Гірське; капітальний ремонт Народних Домів у Криниці, Раделичах, Підгірцях; будівництво каналізаційної та водопровідної мереж у м. Миколаєві; будівництво очисних споруд у с. Київець; капітальний ремонт вуличного освітлення у селах Держів, Більче, Раделичі, Станківці та м. Миколаєві; будівництво мережі господарського питного водопостачання у с. Розвадів».
Якби оці та ще додатково висловлені у ході зібрання пропозиції були виконані сповна, то, напевно, кожен читач погодиться – така влада заслуговувала б на нашу довіру. А як воно буде – покаже час. Принаймні, у своєму завершальному виступі заступник голови Львівської облдержадміністрації Роман Филипів закликав дивитися у перспективу з оптимізмом, пообіцявши насамкінець: «Дійдемо до кожного села!».

Степан Семенюк, м. Миколаїв

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Напишіть Ваш коментар
Вкажіть Ваше ім'я