Advertisement

Кожен із нас хоча б раз у житті задавався запитанням, чи потрібно займатися спортом. Та якщо задуматися, то це запитання звучить дещо наївно. Адже в умовах 21 століття, коли більшість людей веде сидячий та малорухливий спосіб життя, необхідно виділяти час для заняття спортом, щоб елементарно підтримувати своє тіло в тонусі. Але, на жаль, в дорослому віці ми часто забуваємо про користь фізичних вправ.

Про користь спорту розповідає фітнес-тренерка Ірина Дроздова.
– Особисто у мене є п’ять основних факторів на користь тренувань. Перший – фізичні вправи викликають прилив гормонів щастя. Люди доволі дивні і суперечливі створіння. Щоб відчути себе добре, нам спочатку потрібна доза стресу. А до чого тут спорт, запитаєте ви? Коли починаєш тренуватися, твій організм відчуває стрес від фізичних навантажень. Можу багато говорити розумними фразами: що виділяється білок під назвою «нейротрофічний фактор мозку», який провокує вироблення ендорфінів, що мінімізують біль і т.д. Але скажу просто – після тренування ви відчуєте прилив щастя. Це цікавий побічний ефект виділення ендорфінів – стан ейфорії, який після тренування досягається дуже швидко. А тому можна сміливо робити висновок про те, що фізичні навантаження корисні не тільки для сідниць і талії, а ще й для мозку. Більше того, за допомогою спорту можна подолати навіть найважчу депресію.
Спорт позитивно впливає на опорно-руховий апарат, серцево-судинну систему , імунітет, поліпшується робота органів дихання, метаболізм т.д.
– Другим фактором я називаю міцний сон, – продовжує пані Ірина. – Нестача сну підвищує ризик виникнення багатьох хвороб, організм виснажується, стресує. Щоб підвищити якість сну, потрібно викладатись на повну. Підвищити якість свого сну на 65% можна, якщо регулярно займатися не менше 30 хвилин. Вчені вважають, що ця перевага фізичних вправ пов’язана зі зниженням температури тіла після тренування. Крім того, спорт допомагає зняти стрес, а тому краще спиться без частих пробуджень посеред ночі.
Фізичні вправи заряджають енергією.
– Так, так. І це не жарт, – твердить фітнес-тренерка. – І саме це я називаю третім фактором на користь фізичних навантажень. Чим більше енергії ти витрачаєш, тим більше отримуєш. Фізичні навантаження збагачують організм киснем і елементами, які насичують нас, піднімаючи цим рівень енергії. Помічали, що після тренувань ви набагато активніші і жвавіші, робите набагато більше справ? Ось це і воно! Не просто так фізичні вправи назвали «зарядка».
Сидяча робота? Не вилазиш з офісу? Спорт допоможе і з цим.
– Фізичні вправи підвищують продуктивність праці, – аргументує Ірина Дроздова. – Крім цього, в того, хто проводить більше часу в залі, підвищується рівень креативності. Люди, які займаються спортом, більш ефективно керують своїм часом: вони зібраніші на роботі, щасливіші в житті.
П’ятий фактор, про який розповідає тренерка, об’єднує усі попередні.
– Цей фактор – мій улюблений. Спорт піднімає самооцінку. Це просто чарівне перевтілення. Так сталося свого часу зі мною. І кожен з наших тренерів має свою історію про те, як на них і на їх самооцінку вплинув спорт. Якщо ви не задоволені своїми формами (не важливо – худенькі ви, чи маєте зайву вагу), своїм виглядом, настроєм, життям, будь чим! В спортзалі з вами відбудеться чарівне перевтілення як в фізіологічному, так і в психологічному сенсі.
Любіть себе. І пам’ятайте: ви найкращі. Ви індивідуальні. Ви у себе одні.

Вікторія Ничта

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Напишіть Ваш коментар
Вкажіть Ваше ім'я