Advertisement

Минулого вівторка в Миколаєві, в малій залі адмінспоруди районної ради, відбулася нарада на тему попередження рейдерського захоплення земель сільськогосподарського призначення та захисту селян від цього.

Захід відбувся за участю першого заступника голови райдержадміністрації Ярослава Лукомського, заступника голови районної ради Євгена Дзюбайла, начальника відділу агропромислового розвитку Ігора Кузьм’яка, головного спеціаліста цього відділу Світлани Кохан,  заступника начальника відділу Держгеокадастру у Миколаївському районі Володимира Труша, заступника начальника юридичного відділу райради Остапа Левицького, начальника відділу державної реєстрації РДА Івана Данилка, керівника Миколаївського відділення Стрийського відділу надання безоплатної правової допомоги Ольги Жили, сільгопвиробників району, інших, на якій вичерпну інформацію щодо захисту від рейдерів надала головний спеціаліст головного територіального управління юстиції у Львівській області Вікторія  Шопега.

Серед іншого, Вікторія Шопега поінформувала про те, що при облдержадміністрації створено антирейдерський оперативний штаб з мобільними точками доступу до надання безоплатної правової допомоги, учасники якого сприяють захисту  аграріїв від спроб рейдерських захоплень землі чи урожаю, швидкого й ефективного реагування на незаконні дії щодо протиправного захоплення майна, надання правової допомоги в оформленні правовстановлюючих документів на земельні ділянки. У цей оперативний штаб можна звертатись за телефонними номерами «гарячої лінії» 0983226573, 0975497118. Усі звернення про можливе самовільне захоплення земель або ж їх неправомірне використання оперативно перевірятимуть. За результатами перевірок будуть направляти відповідні звернення у правоохоронні органи.

Державних реєстраторів зобов’язано  перевіряти не тільки відомості в Держреєстрі, а й наявність їх у Держкадастрі для унеможливлення випадків подвійної реєстрації договорів оренди землі. Власник земельної ділянки або учасник господарського товариства зможе протидіяти підробленню документів, які подаються на реєстрацію, підписавши в нотаріуса документ, за яким будь-які дії з управління цим об’єктом (земельною ділянкою чи часткою в статутному капіталі) вчинятимуться за нотаріальними договорами. Гостя зі Львова розповіла і про онлайн-послуги юстиції, запевнила, що оперативний штаб реагує на звернення швидко, як і належить.

Про власні кількарічні клопоти, пов’язані із захопленням угідь, говорили М. Ярошевський, М. Мисак, інші, а депутат районної ради І. Данилко – про відповідні звернення до нього виборців із Більчого. Жваво, діловито, почасти навіть емоційно селяни захищали свої права на угіддя та на врожай під час наради. Якщо б із таким ентузіазмом це змогли зробити у правовій площині, із юридичними супроводом, то правда могла б стати на їхній бік…

Леся БАРДАК

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Напишіть Ваш коментар
Вкажіть Ваше ім'я